Sasazu v letmém opojení hudebního dua Disclosure!

foto: Petr Klapper

 

Není to tak dávno, co jsme vám přinesli předzvěst o plánované návštěvě bratrů Lawrenceových, známých pod uměleckým jménem Disclosure. Původně měli vystoupit v prostorách tanečního klubu Roxy. Jelikož však poptávka udělala své v podání světelného vyprodání lístku, pořadatelé se rozhodli přesunout koncert do větších prostorů. 14. 3. se nakonec Disclosure objevili v holešovickém Sasazu.

 

Již před branami do světa elektronického soumraku se venku vytvořila poměrně dlouhá řada diváků čekající na londýnské okouzlení.

Krev v žilách se lidem rozproudila díky předskokanovi Kidnap Kidovi, který vše započal před devátou hodinou. Po své chvilce slávy opustil hrací prostor a zanechal ho zahalený tmou. Hvězdy večera začaly prvotní pražský koncert něco málo po půl desáté.

 

Disclosure vstoupili na pódium za velkých ovací. Na rozehřátí vypustili slibné intro, za kterým následovala druhotná verze písničky F Four You s obrazovým efektem, kde se promítala samotná Mary J. Blige, která bohužel však přítomná nebyla. Guy ani Howard publikum nenechali vychladnout a ihned pro ně namíchali další skladbu When A Fire Starts To Burn v doprovodu ohnivého vizuálu promítajícího různé animace.

V průběhu celého koncertu bylo možné shlédnout jak pokreslenou tvář, což je typickým znakem pro Disclosure, tak i sebe samotného na třech displejích tvořených kosočtvercovým tvarem. Aby nebyli ošizeni lidi v zadních částech podniku, zjevovali se na geometrických tabulích i jednotliví aktéři v plném nasazení.

 

Koncert měl neuvěřitelnou klubovou atmosféru do posledního písmenka. Tato britská dvojice přivezla do Prahy úžasnou energii, která se promítala celý večer a zaplnila i ten poslední kousíček v odlehlém koutě. Holešovický klub Sasazu měl tedy co dělat, aby nebyl strhnutý fanoušky. Přívrženci elektro-housového dua poslušně, zato hlavně hravě, se s nadšením ladně kolísali v rytmu písniček, které je jemně opíjeli.

Člověk by si místy připadal jako v otevřeném prostranství. Ohromená děvčata častokrát vylézala zdatnějším na záda, lidé s potiskem Disclosure na těle i na jejich oblečení svým tancem vraceli náboj umělcům. Bohužel byli tady i tací, kteří jenom omráčeně pozorovali. Jejich show si rozhodně zaslouží vystoupení Open Air. Kdybyste o ně měli zájem i na podruhé, nebo jste je absolutně nestihli, nevadí. Přes horké dny v létě, konkrétně na Slovensku, jsou žhavými interpreti na různorodém festivalu Bažant Pohoda.

 

Byl to neutišující hlad po slušné dávce Uk synthpopu, future garage a deep housu. Emoce volně brázdili mezi skupinkami nadšenců. Nehybní nezůstávali ani lidi v sektoru VIP, kteří si celou událost užívali ze svého pohodlí na balkonech. Z jejich alba Settle jste mohli slyšet Boiling, Tenderly, Control, Grab Her, What’s In Your Head, You & Me, White Noise… 

Posledním kouskem byla nejprůbojnější skladba Latch, kterou nabízeli pokračovaní v pražském klubu Roxy, na Dlouhé ulici.

 

A i když kluci byli tento rok nominovaní na různá ocenění hned několikrát a neuspěli, tímto vystoupením prozatím potvrdili své prvenství v očích lidí, kteří se kvůli nim v onen večer sešli.

 

Fotogalerie (další fotografie si prohlédněte ZDE!)