SASASAS naprosto ovládli LIR WINTER 2018, i přesto že nepřijeli v plném počtu!

Hned u vstupu překvapení v podobě cashless placení, šaten a dvou budov s průchozí venkovní uličkou s občerstvením. Dvě stage s našlapaným line-upem. Stánky se suvenýry a oblečením. Dost místa pro všechny! LIR zkrátka nezklame.

 

Hned při příjezdu k EXPO výstavišti mně mile překvapili chlapíci v reflexních vestách, kteří mně navigovali na parkoviště. Bylo přímo u vstupu do haly, takže jste v mrazu nemuseli putovat žádnou dálku. Přicházela jsem asi v 11 a už naprosto bez fronty a čekání.

 

Na elektronických tabulích při vstupu na mně svítily nápisy s upozorněním na tzv. cashless placení. Pro stejně nezasvěcené jako jsem byla já – jedná se o nabití čipového náramku na ruku částkou v korunách, které se vám pak při „placení“ odečítají v přepočítané hodnotě. Tudíž je dost pohodlné, že nemusíte ve tmě počítat zlaťáčky, navíc když už je vidíte dvojitě. Za mě skvělá inovace. Navíc si pak můžete náramek nechat jako památku, je i s logem.

 

Jediné bohužel za celý večer musím dát šatnám, které o půlnoci už neměly další místa. Mít s sebou celý večer zimní bundu omotanou kolem pasu nebylo úplně pohodlné. Zvlášť když vám při každém výskoku padá níž a níž, dolů na mokrou a špinavou zem. Ale statečně jsem to zvládla.

 

Skvělé byla vymyšlená, a mnou interně nazvaná, LIR Street. Byly tam dvě budovy. První, kde byl vstup, šatny a pokladny, kde si můžete dobíjet náramky. Druhá, se dvěmi vstupy na modrou i červenou stage. A mezi těmito budovami byla ona LIR Street plná burgerů, hranolek, stánku Winston-cigaret a  samozřejmě nezbytných toi-toiek. Mohli jste tak pohodlně kouřit bez omezení a přitom jste slyšeli a z určitých míst i viděli jak to mají DJs neskutečně našláplé.

Co se hudby týče, fenomenální! Naštvaná jsem mohla být jedině z toho, že bylo těžké si vybrat před kterou stage si to půjdete užít. Netsky a jeho líbivé písničky, kdy jste si většinu mohli i zpívat, navodili pozitivní a radostnou atmosféru. Vyzdvihnout musím ale SASASAS. Na ty bylo vevnitř naprosto narváno. I přesto jste se ale, s trochou slušných gest, dokázali dostat až úplně dopředu pod stage. A to byl teprve zážitek! Neskutečná euforie i v takhle malém prostoru, oproti například letnímu LIRu nebo známou Rampage stage.

 

Další krásná věc, a možná nejpříjemnější ze všech. Všude kolem vás bylo dostatek místa na tančení, skákání a dovádění o sto šest i v podnapilém stavu bez balancu. Nemuseli jste se lepit na nikoho nevzhledně opoceného, a to mně těšilo náramně. Báječně vymyšlené místo pro akci s ohledem na kapacitu.

A žensky potěšující byly i stánky s UV hračičkami a suvenýry, nebo nejrůznějšími plackami a bižuterií. Samozřejmě pro srdcaře nesmělo chybět ani oblečení s dominantním LIR nápisem na prsou.

Shrnuto podtrženo, přijít dřív a odložit si bundu tak nemám naprosto co vytknout a chválím do nebes, což dělám vlastně i přes to!