S.A.S. předali rodičům nemocné Kačenky peníze ze sbírky a 30kg víček.

Je až neuvěřitelné co dokáží punkeři, když se jedná o dobrou věc. Celý rok punková scéna podporovala „Migese“ a kapelu S.A.S. v nápadu, který pomáhá – a to vybrat peníze pro malou Kačku, která bojuje od narození se zpožděným motorickým a psychickým vývojem. Každá léčba výrazně zabírá, a těmto punkerům se podařilo za celý rok vybrat na koncertech 61 000,- Kč a přidali 30 kg víček.

Vše začalo nápadem pomáhat dětem. Loňský rok tito správní chlapi vybrali 46 040,- Kč a za ně nakoupili nadstandartní vybavení pro dětské onkologické oddělení v Praze v Motole. Letos se do toho pustili s ještě větší vervou a k nim se přidali další kapely, které odehrávali koncerty bez nároku na honoráře (E!E, Soukromey pozemek, Trest smrti, Bradavice, Bijolit). I přes naschvály a nesmyslné pomluvy na sociálních sítích vedené extrémistickou anarchistickou levicí, se za kapelu postavilo nespočet kapel a lidí, a tak se podařilo vybrat tuto krásnou částku 61 000,- Kč, která se postupně dovršovala ještě během koncertu 17.12. v Nýřanech na Pankráci.

Koncert začal po osmé hodině, a to již bylo všude plno lidí. Začínali nýřanští TBN. Po nich nastoupili Stamp out system, kteří svým živým punkem rozhýbali sál.

Poté se předávali peníze. Na pódiu se objevil blatenský moderátor David Flandera, a krásně pronesl chvalořeč pro nás všechny, co jsme se na sbírce podíleli. Vyzval rodiče Kačenky a kapelu S.A.S. k nástupu na podium a došlo k slavnostnímu předání nadité obálky. Vesele se juchalo a pokřikovalo VivaVyvrhells! Vyvrhells!

Po předání následovala teplická punková legenda Šanov 1, svými hity rozezpívali obecenstvo, většinou tvořené z obrů, kteří nás menšího vzrůstu dostávali do rozpaků svým pogem a rozhazováním rukou 😉 Před koncem vystoupení se Šanov 1 pochlubili, že zrovna vychází jejich nové cd a vinyl s názvem Osmá renesance ve vydavatelství PHR records, a zahráli nářezovou novinku Kulička snů. Po přehození aparátů pokračovala další legenda, tentokrát plzeňská, kapela Bradavice, svými hity zcela naplnili sál, panovala veselá a přátelská atmosféra, bylo cítit společné souznění všech zúčastněných. To pokračovalo i s nástupem S.A.S., sál se proměnil v pohybující se a zpívající sbor vyvrhellů. Takto se pokračovalo i s kapelou Bloody Mary.

Co dodat? Jen, že ve sbírce pro Kačenku se pokračuje i letošním rokem! Mezi první příležitosti bude patřit každoroční punkový maratón 4.2. 2017 Úmrtí sida fest v Plzni na Božkově v hospodě Pod Kopcem, a jeho předzvěst 3.2. 2017 V Divadle pod lampou také v Plzni. Na obou akcích budou připraveny i nádoby na sběr víček! Dalším sbírkovým počinem bude festival Vyvrhells pro děti konaný 24.6. 2017 na Fáráku v Heřmanově Huti. Zde bude sbírka na dětskou hemato-onkologickou kliniku v Plzni. Také se budou prodávat trička a marchandise darovaných od různých kapel. V jednání je zatím i kapela, se kterou S.A.S. příští podzim projedou republiku v rámci Vyvrhells tour, se sbírkou opět pro Kačenku.

Miges a S.A.S. děkujÍ celé punkové scéně za podporu, bez těchto lidí a kapel, by se tato dobrá věc nepodařila!

Rodiče Kačenky děkují punkerům za svoji dobrosrdečnost!

Podpořit Kačenku můžete zde: www.katerina-podrazska.webnode.cz.

3.2. 2017 Předsid v Divadle pod lampou (Plzeň)BRADAVICE, GAUNEŘI, ZPUTNIK, TREST SMRTI, DILEMMA IN CINEMA, SOUKROMEY POZEMEK,PRESUMPCE NEVINY4.2. 2017 Úmrtí sida fest – Hospoda pod kopcem Plzeň Božkov – ZONA A, HUBERT MACHÁNĚ, DO ŘADY!, E!E, N.V.Ú., S.A.S., STAMP OUT SYSTEM, INSEMINAČNÍ STANICE, PROTI SMĚRU, T.B.N.

24.6. 2017 Vyvrhells pro děti – Fárák Heřmanova Huť – S.A.S., GAUNEŘI, BRADAVICE, BRUTUS, CARLOS AND HIS COJOTES, PIRATES OF THE PUBS, ŠANOV 1, GLEJT, TBN, ZVLÁŠTNÍ ŠKOLA, DO ŘADY!, SECURITE, INSEMINAČNÍ STANICE, STAMP OUT SYSTEM