RYBIČKY 48 – TOHLE JE ROCK’N’ROLL VY BUZNY! (2013)

Pop – punkovou formaci Rybičky 48 netřeba rozsáhle představovat. Kapela se sice v poslední době potýkala s personálními změnami, avšak co se aktivity této partičky týče, lze ji označit za velmi nadprůměrnou. To, že se kapela nedrží nohama na zemi, je již známo. Kromě koncertování po celé ČR, vystoupili i na žižkovském vysílači, kde pokřtili své poslední album ,,Tohle je rock’n’roll vy buzny!“. A právě poslední album je to, co nás momentálně zajímá.

 

Nahlédněte, jak probíhal křest v Bontonlandu: http://i-klik.cz/novinky/rybicky-48-krtili-v-bontonlandu/

 

Ještě před tím, než si nosič poslechnete, stáhnete, nebo shlédnete na youtube, představíme vám i fyzické zpracování onoho alba. Design velmi jednoduchý, booklet obsahuje texty písní a několik fotografií. Tracklist disponuje jedenácti skladbami.

 

Každé album má svou vlajkovou loď, svůj vévodící singl, kterým se k albu ,,Tohle je rock’n’roll vy buzny!“ stala skladba „Striptérka Anna„. Posledním vydaným videoklipem je však „Vstaň, leť, hned teď!„. A jak už sám klip napovídá, zdá se, že se Rybičky rozhodli změnit svět a zároveň tak razit názor a styl amerických Green Day. Vzhledem k současné politické situaci v naší zemi bylo jen otázkou času, kdy se něco takového na hudebním poli objeví. Kdo by však čekal, že se ve stejném proudu ponese i zbytek desky, je na omylu.

 

Dalších devět skladeb se opět nese v klasickém rybičkovském duchu mezilidských vztahů, lásky, zamilovanosti, žen, sexu, okořeněného špetkou drog. Je zajímavé, že frontman kapely Jakub Ryba svým hlasem dokáže v každé ze skladeb vykouzlit velmi pozitivní energii a chytlavou melodii. Dokázal bych si představit, že i kdyby odzpíval prezidentův novoroční projev, u obrazovek by se i přes nezáživnost textu svíjely stovky fanynek. Tím chci říct, že nejsilnějším prvkem desky jsou vokály, jejich barva a originální pestrost. Taktéž synchronizace s druhými hlasy se povedla na výbornou. Nejsilnějším momentem je píseň „Vážené dámy“ následovaný skladbami „Bohém zapomenutý dítě“ a již předem zmíněný singl „Striptérka Anna„. Nejslabším momentem pak píseň „Malej kluk„.

 

Od alba ,,Tohle je rock’n’roll vy buzny!“ rozhodně rock’n’rollový nářez nečekejte, ale čistokrevný český pop-punk ano! Rybičky 48 drží velmi pevné prvenství ve stylu, který, i přes nárůst kapel hrajících téměř autentický sound, dokáží pořádně dělat jen oni a svůj post stále potvrzují. Závěrem bych pak jen přepsal název CD na „Tohle je pop-punk, vy buzny!“.