Rozhovor s kapelou The Beautifuls!

The Beautifuls je čtyřčlenná kapela ze Sedlčan, která vznikla v létě minulého roku. Jako skupina hrající rock’n’roll / rockabilly nemá ve svém okolí obdoby. Kontrabasu se ujal David Bareš, hlavního zpěvu Jaromír Barhoň a na kytaru a bicí hrají Kevin Peterka a Tomáš Nýdr.The Beautifuls mají na kontě už i své první demo, které obsahuje song „Rock’n’roll“ z vlastní tvorby a dva covery od kapely The Atomic Fireballs (Man With The Hex) a „It’s Quite Alright“ od Tima Armstronga. Kapela také odehrála přes deset koncertů a míří na stále větší pódia, namátkou zahájí letošní ročník lokálního festivalu Zelesa, zahraje na Rockin´ May Fiestě v Praze a už si brousí zuby na větší letní festivaly.

 

1, Co dalšího byste o sobě prozradili?

To je zapeklitá otázka… Máme rádi pandy, rum a baví nás hrát pro lidi všech věkových kategorií. A jsme krásný…  Ale až na kontrabasáka všichni zadaní… Spíš když bude mít někdo něco na srdci, tak ať se na koncertě zeptá ☺

 

2, Plánujete v budoucnu hrát spíše covery, nebo věci z vlastní tvorby?

Chtěli bychom postupně playlist vyplnit vlastní tvorbou, ale nějaký ten cover nám asi zůstane – jsou to písničky, které máme rádi a baví nás je hrát.

 

3, Jaké byli zatím ohlasy na vaše demo? Plánujete v nejbližší době něco dalšího pro fanoušky?

Ohlasy jsou zatím neuvěřitelně pozitivní, a to jak na demo, tak od fanoušků po koncertech. Až nás to někdy překvapuje, protože hrajeme vážně jen chvilku a ten start je jako z pohádky :). Nějak se nám podařilo přeskočit tu fázi, kterou má většina kapel, že hraje nejprve pro pár kamarádů ve sklepě. Od prvního koncertu chodí lidi a je vidět, že je to prostě baví.Co se plánů týče, tak teď především pracujeme na nových písničkách a připravujeme se na letní porci koncertů. Do budoucna dojde určitě i na nějaký merch a pravděpodobně další studiovou nahrávku. Takže je určitě na co se těšit!

 

4, Co byste vzkázali našim čtenářům a vašim fanouškům?

Čtenářům ať poslouchají kvalitní hudbu a chodí na akce, hlavně na ty naše. A fanouškům ať jim vydrží to nadšení, které zatím vždycky přinesli na koncerty, je to skvělý pocit. A v neposlední řadě, ať se neváhají ozvat, kdyby pořádali nějaký koncert – hrajeme rádi a nových příležitostí není nikdy dost.