Rozhovor: Kapela Resumé odstartovala Czenglish Tour

 Kapela Resumé nezahálí. V létě představila svůj nový klip a na začátku září rozjela Czenglish Tour. Povídali jsme si nejen o muzice…

 

O prázdninách jste poslali do světa nový klip a na FB se upřímně radovali ze vzrůstajícího počtu shlédnutí. Jak jste na tom teď? Klip i vy?

Situace je překrásná, těšíme se z pozitivních i negativních ohlasů a jsme poctěni, že můžeme rozdávat radost široké veřejnosti. Díky hlavní hrdince Julii klip dostal rozměr, který nikdo neočekával.

 

 9.9. 2017 jste odstartovali turné a projedete celou ČR. Proč název Czenglish? Pustíte se do angličtiny?

Resumé zůstane česky, pop-punkoví Cock také, ale kapela Hello Officer! se vydala cestou anglických textů. No a název Czenglish vyplývá z kombinace, kterou v jeden večer bude možné zaslechnout, nic hlubšího v tom nehledejte.

 

 Na jaře jste jeli jako předkapela se skupinou ZakázanÝovoce, teď jste v pozici hlavní kapely vy. Vnímáte to jako velký rozdíl? V čem je to jiné?

Czenglish Tour nemá předkapely a hlavní kapely, pořadí se bude během koncertů protáčet. Nevím, jestli rozdíl je to správné slovo, rozhodně se na to těšíme jako na každý koncert. Kluci jsou super, takže to budou tři měsíce zážitků, zábavy a bezstarostných okamžiků.

 

Máte někde po ČR nějakou opravdu výraznou fanouškovskou základnu nebo je to rovnoměrně rozložené?

Jde spíš o atmosféru konkrétních míst, každý klub, bar, nebo festival má něco do sebe. To samé platí i o publiku. Dá se říct, že se člověk rád vrací na místa, která už zná a ještě radši nachází nová.

 

Jak vypadá takový váš typický den, když máte večer koncert?

Myslím, že je to obdobné jako u ostatních kapel. Ráno vstaneme, někdo se jede projet na motorce, jiný si zaskočí na snídani a pak zaplavat do bazénu. Většinou se pak sejdeme v našem vlastním nahrávacím studiu a společně s partou techniků, skalních fanynek a fotografů vyčkáme na příjezd tourbusu. Dále už to znáte, celou cestu si vyprávíme zážitky z volného týdne před koncertem a bavíme se na účet pracujících lidí.

 

Jaký byl váš poslední koncert (fesťák, akce), na který jste si zašli, nehráli na něm a fakt se pobavili?

To je individuální, díky našemu rozdílnému vkusu vnímáme hodně odlišné energie. Nechci uvádět konkrétní jména, ale někteří z nás vyhledávájí velice speciální druhy zábavy. Nicméně, když se někde vyskytneme společně, jsme jako jedna bytost a i když nehrajeme, bavíme se zpravidla královsky.

 

Když slyšíte nějakou kapelu, která hraje stejný žánr co vy, srovnáváte se, hledáte třeba chyby nebo si to prostě užíváte?

Kapely, které znějí stejně dokonce vyhledáváme. Potom dlouhé hodiny společně sedíme nad notovým zápisem a probíráme různé verze aranží, uvažujeme o celkovém sdělení a přemýšlíme nad podstatou tvorby. Myslím, že se všichni respektujeme.

 

Máte nějaké kapely, se kterými byste se chtěli potkat na jednom podiu?

Rádi bychom v jeden den na pódiu viděli kapely ZakázanÝovoce, Zelenina, Gastrojazz a Nukleární vokurky. Myslím si, že by organizátoři Food festu měli začít stavět Line-Up, ale nejsem si jist, jestli zapadáme.

A na závěr malá rychlovka:

Voda nebo vodka?

Birell/Birell/Kafe

Fotbal nebo hokej?

Ach ne/Hra v šach/ Co?

Bruneta nebo blondýna?

Zrzka/Bruneta/Blondýna

Hala nebo stadion? 

Zastřešený tenisový stadion

Černá nebo bílá?

Černá/Černá/ Černá

Pop nebo punk?

Love Metal!!!