ROZHOVOR: Cocotte Minute vyráží na turné společně s Pio Squad!

Už 24. února startuje turné české party Cocotte Minute, která protentokrát spojila síly s hiphopovou prartou Pio Squad. Tu několikrát vystřídají slovenští Bijouterrier.

 

Při posledním tour, jste se loučili s deskou !Rituál, kmen a srdce a kámen!, dle návštěvnosti se jednalo o velmi úspěšné turné. Proběhla tedy „rozlučka“ dle vašich představ?

Jednoznačně. Celá tahle etapa v životě kapely je pro nás nesmírně důležitá. Dva roky jsme nehráli a přemýšleli, jakým způsobem to posunout dál. Rituál vzešel opravdu z našeho nejhlubšího nitra, to vše, jak se ten projekt vyvinul, jak se myšlenky rodily v našich hlavách… vše bylo velmi přirozené, jak co se týká celého konceptu ať v rovině crowdfoundingu, samotné netradiční realizace formou videodesky, což je koncept, který v podstatě ještě nikdo v této formě neudělal, až po samotnou hudbu, která skrze nás přicházela úplně sama. Stejně tak vše fungovalo i následujících dva a půl roku, kdy jsme odjeli pět koncertních sekvencí, pět turné, kdy všechno vygradovalo vyprodanými koncerty na konci minulého roku a dvouhodinovou show. Jsme spokojeni a chceme jít dál.

 

Už jste prozradili, že se pracuje na nové desce, kdy se můžou fanoušci těšit na novou desku?

Po Rituálu jsme opět chtěli najít cestu někam dál…jak se posunout hudebně i osobnostně. Našli jsme v Rakousku producenta, se kterým teď spolupracujeme, a musím říct, že se znovu podařilo ten smysl opravdu najít. Zatím jsme ve Vídni nahráli dva singly, se kterými jsme spokojeni. Je na nich znát další hudební vývoj a také jsme si vyzkoušeli nový přístup k práci. Přeci jen sami sebe za ty roky známe dobře. Producent nám pomáhá dívat se na proces tvorby a nahrávání z nového úhlu pohledu. Mám pocit, že ta současná tvorba je suverénně nejvyzrálejší. Dva songy už máme nahrané, další tři ve fázi demo verze rozpracované a opět nás čekají výlety do Vídně…ještě něco přibude, a když vše klapne, na podzim vydáme nový materiál. Ne nejspíš formou desky, ale cca šestipísňového EP.

S Pio Squad představíte také společný singl… 

Ano, společnej track jsme měli v hlavě už od doby, kdy jsme jeli turné s Prago Union, chceme propojit hip hopovou komunitu s našimi fanoušky a ukázat, že jsou to styly, které k sobě mají hodně blízko…tenkrát to ale neklaplo kvůli hodně hektickému období, kdy na to nebyl dostatek času a prostoru. Tentokrát to vyšlo a myslím, že se to fakt povedlo. Na EPčko ho dát neplánujeme, není moc důvod, tohle je track, který patří pouze k tomuto turné.

Jak a kdy vznikla spolupráce s Pio Squad a Bijouerrier?

Pio známe a už před mnoha lety jsme přemýšleli o společné tour…tehdy to nevyšlo a už ani nevim proč. Turné s Prago a Hentai ukázalo, že ta kombinace s Hip hopem může fungovat, tak jsme se domluvili s PIO. S Bijouterrierem jsme odehráli dva koncerty na poslední tour a také to hle spojení mělo úspěch. Partu kolem nich známe od dob, kdy jsme jezdili společné koncerty s Horkýže Slíže.

 

Co byste chtěli na svém letošním turné fanouškům předvést?

Show hodnou spektakulárního vystoupením legendárního leningradského baletu! 😉

 

Rozpis termínů turné:

24.02 Liberec Bunkr + Pio Squad

01.03 Praha Lucerna Music Bar + Pio Squad

02.03 Ostrava Barrak + Pio Squad

03.03 Brno Metro + Pio Squad

09.03 Čelákovice KD + Bijou Terrier

10.03 Ústí n. Labem Doma + Bijou Terrier

23.03 Pardubice Žlutý Pes + Pio Squad

24.03 Zlín Fénix + Pio Squad

06.04 Kolín KD + Pio Squad

07.04 Plzeň Buena Vista Club + Pio Squad

13.04 Aš LaRitma + Pio Squad

14.04 Litvínov Ponorka + Pio Squad

20.04 Olomouc S Klub + Bijou Terrier

21.04 České Budějovice K2 + Bijou Terrier