Rocková noc na jihu Čech

Už v 19.00 začala akce nazvaná Rocková noc v Katovicích.Celý večer otevírala kapela NARTTU.Kapela z Vimperka která za deset let existence vydala 2 alba a na třetím momentálně pracuje, svů styl nazývá womrock a jak jsem se přesvědčil, zcela oprávněně. Už od prvních tónů se v bocích pohupují zejména ženy všech věkových kategorií. Při pohledu do sálu jasný, že kapela doplácí na brzký začátek akce. Ale musím říct, že mě Narttu mile překvapili.

 

Jako druhá nastupuje místní formace HAMR.Hard rocková kapela, založená Robertem Flekem v roce 2007, rozbalila svoje pecky před domacím publikem, které dávalo hlasitě najevo, že kapela je místní. Zpěvák Zdeněk Kotrba mě svým neustálým pobíháním po podiu nepřestával udivovat. Za necelou hodinu zazněly písňe z letošního alba Nekamarád ale i z předchozích třech desek.

 

Další kapelou byl nestárnoucí Vilda Čok a Bypass.Tenhle šoumen ihned do lidí chrlil jednu pecku za druhou a diváci se při poslechu hitů jako Zbožňuju tvou buchtu nebo Hudba je nejvíc konečně odvázali tak, jak to má na každý rockový akci být. Vilda je neskutečný šoumen, který si užívá každou vteřinu na podiu a svojí energií nabíjí všechny v sále. Diváci si přejí hitovku Vykropim si kedlubnu a Vilda jim jí samozřejmě dá, stejně jako pecku od Stromboli Ó hory Ó hory,ale to už jde jedna klasika za druhou jako Ná Ná Ná nebo Karel asi nese čaj a samozřejmě jako jinde ani v Katovicích nechybí legendární Kačerov.

 

Ale to už se Bypass loučí a zatahující opona naznačuje že se svou show na podium dorazí TRAKTOR.Při čekání na hvězdu večera se většina lidí sesype na Vildu Čoka který se trpělivě podepisuje a fotí a u toho s úsměvem od ucha k uchu neztrácí dobrou náladu. Je neskutečný, kolik má ten člověk energie. O pár minut později už netrpělivě čekám, až uslyším tóny skladby Vstaňte,pane Lincolne! Je to tu a na podiu rozbaluje svoji šou plnou světel kouře, ale hlavně luxusní muziky, kapela TRAKTOR. Při poslechu prvních dvou pecek jsem se ujistil, že tahle kapela, kterou jsem poznal teprve minulý týden, se stala mojí srdeční záležitostí a s nadšením si zpívám většinu písní stejně jako většina lidí v sále. Jsou mezi nimi známé tváře z Kovářova, fanoušci Traktoru, kteří jezdí na většinu koncertů Artefuckt tour.Ale to už netrpělivě očekávám na svojí srdeční záležitost, tou je Amygdala. Písnička s nádherným textem a úžasnou melodií člověku až vhání slzy do očí.Traktor předvádí skvělou podívanou, která mě baví od prvního tónu až po ten úplně poslední.

 

Traktor navštívil Katovice po 6 letech a to jako svojí dvanáctou zastávku v rámci Artefuckt tour.Všem, kdo tuhle kapelu neviděli, bych návštěvu kteréhokoliv jejího koncertu doporučil, protože je co poslouchat a na co se dívat. Rocková noc byla příjemná akce,všichni příchozí si užili spoustu kvalitní muziky.