RockOpera Praha chystá premiéru Procesu a Noc divadel
19.11.2016
11.00

„Život je Kafkárna“, tak by se dala jednou větou uvést nová rocková opera Proces, kterou chystá RockOpera Praha. Datum premiéry je stanoven na 22.listopadu 2016 a bude to jistě skvělý zážitek nejen pro rockery. Jak již název a první věta napovídá, jedná se o ztvárnění slavného románu Franze Kafky. Pokud vám tento autor přijde těžký, nepochopitelný až absurdní, věřte, že zpracování RockOpery vám tento názor vyvrátí. Pro umělce je to „především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám.“

 

Přijďte se osobně přesvědčit, třeba si právě Kafku zamilujete!

 

Další akcí, která bude neméně zajímavá, je Noc divadel. Tento projekt probíhá po celé České republice a vy všichni máte možnost navštívit divadla, která se do akce zapojila.

 

Noc divadel v RockOpeře bude ve znamení putování po stopách Fantoma RockOpery. Toto téma bude hrát hlavní roli po deváté hodině večerní. Přijít můžete ale už dříve, od 11 hodin dopoledne bude připravena mezinárodní přehlídka mladých tanečníků v klasickém tanci TANEČNÍ KORUNKA DĚTSKÉHO BALETU PRAHA.

 

Na večerní program si můžete zvolit z několika možností. Ve 21:00 začne generální zkouška na premiéru Kafkova Procesu, zde je vstup volný a rezervaci nebudete potřebovat.

 

Dále budou ve 21:00 zahájeny veřejné prohlídky divadla, které vás zavedou do tajemného zákulisí a začnou se před vašimi zraky odehrávat úryvky scén z uváděných oper. Možná se vám podaří dopadnout i samotného Fantoma RockOpery. Na prohlídky je potřeba udělat rezervaci!

 

Souběžně bude probíhat výtvarná dílna pod vedením lektorů výtvarné akademie RockOpery, ze které nejlepší výtvor vybere sám Fantom, téma se ho totiž bude týkat.

 

A pro všechny, kdo vydrží až na konec generální zkoušky, bude následovat autogramiáda umělců a společné fotografování s vašimi rockovými hvězdami.