Rock for people odhalil další jména!

Již 18. ročník tuzemského festivalu ROCK FOR PEOPLE proběhne od 4.7. do 7.7. na letišti v Hradci Králové. Rock for people odkrývá pomalu line-up… A na koho se můžeme zatím těšit? Včera večer pořadatelé ohlásili první velkou várku kapel!

 

Na letošní ročník dorazí hvězda dubstepu Skrillex  – objev posledních měsíců, který získal pět nominací na ceny Grammy. Americký producent elektronické hudby, DJ a frontman Post-hardcore kapely From First to Last.

foto: archiv kapely

 

Dále  se k nám tento rok přijedou podívat například:
Populární britský zpěvák a raper Example, který se v Česku představí teprve podruhé (26.2. vystoupí v Pražském Lucerna Music Baru). Před dvěma lety se blýsknul jako support Calvina Harrise v londýnské Scale a od té doby vyprodal třikrát turné a vystupoval mimo jiné i s Lily Allen nebo Faithless

httpv://www.youtube.com/watch?v=iwYGi7YG4Js&feature=channel_video_title
Nebo Pete Doherty, Doherty založil skupinu The Libertines na konci devadesátých let, ale teprve vydáním svého debutového alba Up the Bracket v roce 2002 se stali známými pro širokou veřejnost, kdy se svými písněmi okupovali přední příčky britských hitparád.
Po rozpadu The Libertines založil kapelu Babyshambles v roce 2004.

 

Two Door Cinema Club Electro popová či pro někoho raději indie rocková sestava svým svižným přednesem a specifickým outfitem nezapře původ z britských ostrovů, založená v roce 2007.

 foto: archiv kapely

K novým tvářím se připojí také před pár dny oznámení němečtí  Irié Révoltés. Dreadzone nabízejí mix žánrů jako například dub, reggae, techno, trance, folk a rock.  a americká metal-corová skupina August Burns Red, které Rock For People potvrdil jako vůbec prvního účastníka osmnáctého ročníku.

 

Vstupenky jsou po dvou vyprodaných edicích aktuálně k dispozici za 1300 a 1400 korun, a to výhradně prostřednictvím portálu www.ticketsforpeople.cz. Na cenu 1 500 Kč poskočí vstupenky počínaje 1. březnem. Fanoušci, kteří vyplní dotazník, mají stále nárok na slevu 100 Kč. „Veškeré další informace jsou k dispozici na www.rockforpeople.cz nebo festivalovém profilu na Facebooku.“ uvedl za organizátory Jiří Hlinka.