Rock for people – Kulatiny opět v Brodě

Jeden z největších festivalů u nás – Rock for people, slaví své 20. narozeniny. A kde jinde by se mělo takové kulaté výročí oslavit, než na místě, kde to všechno začalo – tedy v Českém Brodě.

Mezi gratulanty se objevily kapely, které jsou s tímto festivalem více či méně spjaté, proto nechyběla Vypsaná fixa, Divokej Bill, Blue Efect či Hudba Praha.

 

V sobotu nás přivítalo krásné sluneční ráno jako stvořené pro festival. Z Masarykova nádraží jsme vyjeli směr Český Brod a hned u východu z nádraží na nás čekala kyvadlová doprava, která nás zavezla až před brány sportovního stadiónu, kde celý festival sídlil. Na druhém pódiu se akorát formovala mladičká kapela Evelynne. První gratulanti sice nemohli Brodecký RfP zažít, ovšem na hradeckém letišti jsou velmi častými účastníky. Na témže pódiu se později toho dne vystřídali UDG, Hudba Praha, Xindl X či Horkýže Slíže a v neposlední řadě i kapela Kryštof. Kryštofové zde odehráli také poslední festivalový koncert, a to až do roku 2016. Mnohé fanynky jen nevěřícně kroutily hlavami pod pódiem a následně si užívaly každý tón, protože věděly, že to je na dlouho dobu naposled.

 

Na hlavním pódiu gratuloval nejprve Medvěd 009, je vystřídali Blue Efect, při jejichž vystoupení došlo k výpadku agregátu. Honza Křížek se ale nezalekl a spolu s diváky píseň dozpívali, což navodilo úžasnou a ojedinělou atmosféru. Následovala Vypsaná fixa a Divokej Bill. Márdi věnoval pořadatelům Fořťákovi a Thomesovi píseň Čtyři slunce a zároveň tím poděkoval, že tenkrát nešli na Tři sestry ale na ně, a tím i odstartovali jejich kariéru. Billové zas odměnili pořadatele dvoupatrovým dortem a popřáli jim minimálně ještě jednou dalších dvacet let. Fořťák přislíbil, že půlku dortu nechá v zákulisí a tu druhou roznese mezi fanoušky v předních řadách. Po Divokém Billovi gratulovali ještě kapely Monkey Business a Tata Bojs.

 

Festival plný nostalgie a hlavně vzpomínek připomínalo nejen muzeum RfP, ale i moderátor Jarda Špulák, který před vystoupením každé kapely jmenoval důležité momenty, které danou kapelu spojují právě s tímto festivalem.

 

My jsme si festival náramně užili a za celou redakci můžu Rock For Peoplu popřát krásné narozeniny a hladký přechod do dalších let a ať jich je minimálně ještě jednou tolik.

 

Fotogalerie: