Rigna Folk představili v Čechách art – rockovou show!

Kapela Rigna folk z německého Ulmu právě absolvuje své turné NOVA VOID TOUR a právě jedna ze zastávek byla i v KD Plzeňka v Berouně. Hudbu téhle partičky jsem doposud slyšel jen z nahrávek a o to byla větší moje zvědavost, jak bude vypadat živé vystoupení.

 

Je sobota 22.10 večer a já vcházím do kulturáku v Berouně.

Překvapují mě tu dvě věci a to prostor, kde se koncert bude konat a bohužel i malý počet návštěvníků. Reklama a propagace byla jistě zvládnutá na výbornou, ale snad fakt, že se nejedná o tuzemskou kapelu, nebo tento styl ( kapela se prezentuje jako art-rocková) nevzbudil dostatečnou zvědavost, aby přiměl k návštěvě více lidí.

Úderem osmé přihází na podium předkapela Moped56. Tato berounská punk-rocková formace která působí na hudební scéně již od poloviny osmdesátých let, se do produkce pouští s energií a vervou sobě vlastní. Tenhle punk-rockový nářez ovšem trochu degraduje akustika sálu, chvílemi není rozumět zpěvu a to i přes snahu zvukaře.

 

Po zhruba hodinové produkci a krátké pauze na přestavbu přichází hlavní host večera a českým pozdravem „Dobrý večer v Berouně“ rozjíždí svou art-rockovou hudební show. Zpočátku klidnější začátek postupně graduje, mění se aranže, ať již co se týká změn v rámci stylu, v rychlosti skladeb, nebo i třeba zvuku – skoro v každé pauze mezi songy kapela mění trochu nastavení efektů, a výsledkem je, že skladby nezní stejně, a přidává to na rozmanitosti, stejně jako třeba píseň zazpívaná v ruštině, nebo použití smyčce při hře na kytaru nebo střídání klasické baskytary a basové linky zahrané na syntezátor. Atmosféru doplňuje i videoprodukce na plátně, které je umístěné za kapelou, ať už jen promítáním symbolů nebo i klipů k dané skladbě

Kapela končí po přídavku krátce před jedenáctou hodinou a následuje setkání s fanoušky v přízemí kulturního domu.

 

Odjíždím z Berouna s pocitem příjemně stráveného hudebního večera a věřím, že se tahle partička dostane do širšího povědomí a to jí zajistí potřebnou návštěvnost, ať bude hrát kdekoli.