Richard Müller se svými hosty vyprodali dvakrát pražskou Hybernii

Dva koncerty a dvakrát vyprodané pražské divadlo. To je stručné shrnutí nedělního koncertu Richarda Müllera a hostů v pražském divadle Hybernia.

 

Vystoupení, které trvalo bezmála tři hodiny, se neslo ve znamení starých známých písni, ale i těch nejnovějších z alba „55“, které Richard Müller pokřtil cca před 14-ti dny. Všechny úpravy a aranže, které jsme měli možnost slyšet, byly spíše komorního charakteru, sám interpret říká, že ladil do chansonové nálady a přesně tomu celý večer odpovídal. Přestože nechyběla sestava bicích, elektrické kytary a skvělý hudební host Michal Pavlíček, celý koncert probíhal v klidném duchu, na vlně pohody. Modré osvětlení, které převažovalo, tak vytvářelo dojem příjemného baru, ve kterém bylo slyšet podmanivý Müllerův hlas. I sám Richard po celou dobu seděl a zpíval na barové židli, což komorní zážitek ještě umocnilo.

 

Přibližně v polovině koncertu převzal Richard Müller ocenění za své album „55“ a přizval si na podium i skladatele hudby – Ondřeje Brzobohatého, který večerní vystoupení navštívil spolu se svou krásnou ženou Taťánou.

 

Druhým a neméně důležitým hostem večera byl Dan Bárta, který zazpíval dvě Müllerovy písně v netradiční úpravě, avšak již očekávaně svým výborným hlasem a charakteristickými pohyby. Píseň Tlaková níž zpívali oba interpreti dohromady a dočkali jsme se i společného výstupu všech tří muzikantů – tedy Richarda Müllera, Dana Bárty i Michala Pavlíčka. Standing ovation na konci celého koncertu bylo opravdu zasloužené, kdo v neděli v Hybernii byl, odcházel domů s pocitem skvělého hudebního zážitku.