Rakouští Elektro Guzzi servírují svoje živé techno 25. ledna v MeetFactory
25.1.2014
20.00

zdroj: archiv kapely

 

Co vznikne spojením metalového kytaristy, experimentálního kytaristy a basisty – absolventa Red Bull Music Academy? V případě Elektro Guzzi kupodivu techno. Instrumentální zkušenosti tato vídeňská trojice neotřele propojuje s tepajícím tanečním soundem, kterého dosahují prostřednictvím právě živých nástrojů (za přispění smyčkovacích mašinek). V minulém roce odehráli nadšeně přijatý live act na barcelonském Sónaru a variaci na něj chystají představit i českému publiku 25. ledna v MeetFactory.

 

Elektro Guzzi vznikli v Rakousku v roce 2010 ve složení Jakob Schneidewind a Bernhardové Breuer a Hammer. Ovlivněni detroitským technem (Jeff Mills, Carl Craig) započali svojí originální fúzi eponymní prvotinou vydanou u berlínského labelu Macro. V dalším roce jí následovala dvojice studiových alb Parquet a Live P.A. Zatím poslední nahrávka Circling Above vyšla vloni, poprvé u londýnského labelu The Tapeworm, kde mimo jiné vydává i krajan Fenesz nebo Philip Jeck. Circling Above vyšla ve formátu kazety v limitované edici, takže jde spíše o záležitost pro skalní fanoušky a kazetové fetišisty v jednom. Vedle dlouhohrajících alb vyšlo v průběhu tvůrčí nadprodukce ještě několik singlů a zejména trojlístek EP – Extrakt (2011), Allegro (2012) a Cashmere (2013). Zmiňovaný koncertní zářez na slovutném festivalu progresivních trendů Sónar není zdaleka jediným koncertním úspěchem trojice. Objevili se třeba na pódiích neméně slovutných festivalů Roskilde, Melt! nebo Wilsonic.

 

Vedle Elektro Guzzi se pánové kreativně vyjadřují ještě v několika vedlejších projektech (noiserockoví Tumido, experimentálně hiphopoví Metalycee) leč prim hrají pořád Elektro Guzzi, což je s úctou ke všem jmenovaným a dalším nejmenovaným levobočkům jedině dobře, protože známky vybrané lahůdky pro fajnšmekry servírují hlavně pod hlavičkou Elektro Guzzi. O jejich kvalitách se koneckonců můžete přesvědčit již brzo na vlastní uši, neboť 25. ledna představí své exotické menu v pražské MeetFactory. Ještě před Elektro Guzzi se na pódium postaví domácí nováček Holy, pod kterým se skrývá DJ, moderátor, filmař, produkční a maskot

 

nejednoho pražského večírku Šimon Holý s novým materiálem, který vloni v prosinci vydal pod prozaicky úsporným názvem T.

 

 

Vstupenky: 250 Kč + poplatky v předprodejích 350 Kč na místě

 

Více informací: http://www.elektroguzzi.net/https://soundcloud.com/elektroguzzi; https://myspace.com/elektroguzzi; https://www.facebook.com/elektroguzzi; http://iamholy.bandcamp.com