Punkrock paráda aneb The Offspring opět zavítali do Čech!

Čtvrteční večer je tu a pražské výstaviště v Holešovicích díky proudu fanoušků vykazuje známky nadcházející hudební akce. Tedy koncertu kalifornských punkrockerů The Offspring, kapely, která vládla nejvýrazněji na konci 90. let především s alby Smash, Ixnay on the Hombre a zásadní Americanou.

 

Již vstup do haly byl celkem komplikovaný, protože dav kuřáků zabíral značnou část vstupu vymezeného přenosnými ploty dost na úzko. (Chtělo to kuřácký koutek.). Nicméně jsme uvnitř a „facka“ horkého a vlhkého vzduchu naznačuje masu lidí. Neoznačený vstup, který vedl na plochu před stage, byl nakumulovaný lidmi. Po chvíli v tlačenici jsme to vzdali a rezignovaně šli hledat vstup jiný. Ten ovšem nebyl, takže jsme se přes dav prostě prorvat museli, abychom z koncertu něco měli. Člověk stál na 20 cm a aniž by chtěl dav s nim cloumal. Nebylo to nikterak příjemné, dost frustrující, ale kousli jsme se a stojíme na place koukajíc na stage. Prostoru kolem nás bylo krásně. Šlo jen o to překonat všechny inteligenty kteří se zastavili na konci průchodu k ploše a nezajímalo je že na druhé straně haly je dost místa nevyužitého.

 

Díky téhle supertlačenici jsme z předkapel neviděli ani kousek, pouze je slyšeli. Navodili super atmosféru, působilo to že tvorba The Offspring jim mohla být předlohou pro vlastní písničky.

 

Konečně bylo nalazeno, zazněly první bicí, basa a už jsme věděli že to bude nářez. Nepletli jsme se, staroušci se převedli jaksepatří. Střídaje písničky jak ty nehranější pro příležitostné posluchače tak i ty pro věrné fanoušky rozeskákali celou halu. Lidé se sem sešli různorodí, ne jen punkáči ale zahlédli jsme  i rodiče s dětmi. Zážitek to byl zkrátka pro všechny a kdo si to neužil tak nemluví pravdu. Zahráli hodinku, pak je dav vytleskal ještě na závěrečný song a všichni jsme spocení a s dobrou náladou odkráčeli. Teď už naštěstí otevřeným velkým východem z plochy pod pódiem. (Tenhle vstup měl fungovat od začátku!)

 

Byla to pecka a příště pojďte taky!