První hoře připravují velkolepou oslavu patnáctin v Paláci Akropolis!
8.11.2013
20.00

Skupina První hoře slaví 15 let své existence, a k této příležitosti připravuje na 8.listopadu speciální koncert v pražském Paláci Akropolis. Fanoušci se mohou těšit na více než dvacet skladeb toho nejlepšího a premiéru videoklipu k písni „Absurdistán“. Výrazným hostem bude německá kapela Marracash Orchestra, jejíž strhující mix taneční hudby a tvrdé alternativy slibuje rovněž nevídaný hudební zážitek.

 

Během koncertního večera První hoře retrospektivně vzpomenou všechny čtyři řadové desky a představí novinky z dokončovaného alba „Imaginarium“. „Úplně poprvé zazní naživo rocková vypalovačka „Don Quijote“„ prozradil lídr kapely Milan Urza. „Jako hosté vystoupí Dušan Navařík na flétnu, Lucie Páchová, která nazpívala vokály na desce „Lamento“ a náš první bubeník a zakladatel kapely Míra Paška alias Pan Domácí. S ním jsme speciálně pro tento koncert nacvičili několik skladeb, které si fanoušci vytrvale žádají, ale už je nemáme v repertoáru víc než osm let. Jsou to především písně „Osudí“ nebo „Blázen v dešti“„ , dodal k chystanému programu.

 

Kromě vrchovaté porce muziky zde plánují První hoře představit svůj nový klip ke skladbě „Absurdistán“, která už nějaký čas boduje naživo a je nejtvrdší skladbou z připravovaného alba. Dle slov kapely se odehrává v blízké budoucnosti, kdy se po letech strašlivého útlaku dostává opět k moci prostý lid. První hoře je předvoláno k přehrávkám před kulturní komisi, která má zhodnotit umělecký přínos skupiny. Jak to dopadne, bude možnost poprvé zjistit právě již druhý listopadový pátek v Paláci Akropolis. Celý koncert se bude natáčet a v budoucnu vyjde na DVD.