Prochy 18! a Punková sebranka!

Probouzím se do říjnového dne a vím, že dnešek bude sakra dlouhej.  Čeká mě totiž narozeninový koncert v klubu KinoČernošcích. Vyhledal jsem vhodné oblečení na večer,  naleštil glády a vyhledal vlakové spojení. Možná se divíte proč právě vlak, když bych mohl mnohem pohodlněji sednout do auta. Rozhodl jsem se takto, protože dřív se jezdívalo na akce převážně vlakem a já musím říct, že i pro mě má tento způsob dopravy pořád svoje kouzlo. Vlak mi jede v 5 odpo a tak mám  čas si nabít baterky do fotáku a blesku, abych pro Vás akci, která by měla začít v 18:30 vystoupením kapely 008, zdokumentoval. Vlakové nádraží je skoro prázdné. Tak si čekání na lokálku, která mě z Příbrami dopraví do Černošic, zpříjemňuji otevřením lahváče – tomu se říká užít si punk. Vlak přijel přesně a může se jet slavit. Čím se blížilo koncertní místo,  přistupovali  další a další mladí rockeři či punkeři. Cca V18.30  přijíždím do Černošic a nabírám směr club Kino, kde se již před vchodem  na terase shromažduje parta lidí, převážně punkerů.
V klubu už na podiu začala řádit punkrocková parta 008, která svůj koncert zahajuje přáním k narozeninám Honzovi Procházkovi a  písničkou Ty na to máš! Následují Smolař  – klikař, Vlak ke štěstí a další  pecky. Na poslední písničku si kluci s Prochym přichystali překvapení a Prochy odehrál na kytaru  Cíle (I have a Dream).  Aplaus, který sklidili byl poděkováním za super vystoupení.

 

Po rychlé přestavbě  přichází kapela Compromysh, která bez nějakého  většího zdržování začíná svůj set songem Vzpomínky . Energie, která z podia sršela rozpohybovala snad všechny přítomný. Prázdnou láhev jsem slyšel poprvé a hned si skočil pro další pivko. Kromě Prochyho jsem tady slavil své narozky i já a Compromysh mi věnovali pár svých písniček a aby těch oslavenců  nebylo málo tak i Sobík měl ten den narozeniny. Zkrátka opravdu velká narozeninová party a „Všechno nejlepší, všechno nejlepší Prochy Pírku i Sobíku“ zpíval s kapelou celý sál. A stejně jako kapela 008 i kapela Compromysh měla pro Prochyho přichystané překvapení – a tím byla písnička Pelikáni od kapely E!E kdy kluci vyzvali Prochyho aby si s nimi tuto pecku zazpíval. Další song Kamion je coverem na známý song kapely Green day a jakmile se z mikrofonů rozezněli tyto slova. ,,tak chvátám abych tady čekal a čekám abych potom chvátal“ odložil jsem i já  foťák a šel si zapogovat společně s několika punkerama. Holka od vedle pak přilákala na parket i nežnou část přítomných a Mejdan byl rozjetý naplno.

 

Další kapelou byla pražská formace Daily Coffee, která  se dala dohromady v létě 2012 a její členové pořád věří, že punk ještě neni mrtvej což všem  s energií sobě vlastní ukázali. Proti proudu .Modrý letadlo, Virtuální víkend, Poletím, Srdce, a další skvělé songy – to vše si pro nás Daily Coffee připravili. Přítomní se skvěle bavili a kapelu podpořili nejen pogem pod podiem, ale hlavně opět hlasitým potleskem. A jak už se stalo pomalu tradicí Prochy si opět  zazpíval na podiu.

 

Předposlení partou večera byl Moped 56, který  snad nemusím nikomu představovat. Start kapely sahá do hluboké totality. Berounská punkrocková kapela to v Černošcích skvěle rozbalila. Moped v roce 1982 vyhrál tzv. Beat Salon (soutěž amatérských kapel z celé republiky).  Vystoupení mopedu mě velice zaujalo, kluci byli plní energie, elánu a pohody.

 

O závěr narozeninové akce se  postarali P.U.M. (Pivaři Umírají Minimálně) –  punkmetalová formace,  která spolu hraje už  od roku 2008 a jejichž písničky jsou především  protisongami. Punkové publikum ani s příbývajícím časem nenechalo kapelu ve štichu naopak se možná i s přibývající hladinou alkoholu v krvi ozývali mnohem hlasitěji.  To však ke správnému punkovému narozeninovému večírku patří.

 

Akce skončila a vlak mi už nejede  –  co teď?  Teď mi nezbývá než poděkovat kapele Compromysh. že  mě nenechala šlapat pěšky do Příbrami. Ustlali mi mezi kytary a aparát a přikryli  mě kobercem pod bicí. Cestu si nepamatuju,  usnul jsem hned jak jsme vyjeli.  Bylo to sice náročné, ale já jsem rád, že jsem jel.

 

Na závěr vzkaz od hlavního oslavence večera. Ještě vzkaz od Prochyho: Díky všem kapelám a všem zúčastněným za návštěvu a svou plnoletost jsem si užil ,,Punk‘ s Not dead „.