PRO PEJSKA A KOČIČKU zahráli i Wohnout!

Tento víkend proběhl 3. Ročník Benefičního koncertu PRO PEJSKA A KOČIČKU v Dobroměřicích, pro útulek s opuštěnými zvířaty. Sponzoři si dali záležet na výběru kapel a opravdu se bylo na co těšit.

 

Program byl velice pestrý po všech stránkách, protože mimo to, že jsme si mohli poslechnout skvělé kapely, jsme se mohli podívat i na úžasné taneční vystoupení Taneční školy LUNA. Ve volných chvílích se čas vyplnil malou aukcí věcí a výrobků se symbolikou pejsků a kočiček, které vyrobily klienti stacionáře a tím i pomohli se sbírkou na útulek. V 18:00 byl koncert zahájen Lounskými kapelami a to se vší parádou.

 

Kapela WINDAY vznikla po rozpadu kapely Misprint, kdy zůstali Kuba se Seddym a vzali k sobě nového bubeníka Filipa. Po čase se připojil druhý kytarista David. Kuba má na starosti kytaru a zpěv, David druhou kytaru a zpěv, Seddy bass kytaru a zpěv a Filip bicí. Kluci hráli chvíli, ale hudební projev byl zajímaví a upoutal diváky.

 

Kapela FURT ROVNĚ, která se věnuje netypické nežánrové fůzi klavírně založeného rocku se silným nádechem jazzu, klasické i etnické hudby, také překvapila. Mnohočlenná kapela z Loun, příjemně zabavila všechny přítomné. V základní sestavě se nám představil Marek Mikulášek, který hrál na piáno, kytaru a zpíval. Rosťa Glazer hrál na bass kytaru a na elektrickou kytaru, Tomáš Drábek hrál na elektrickou kytaru, Daniel Machill převdedl svůj talent na tenorsaxofonu, příčné flétně a zobcové flétně. V neposlední řadě se předvedl také výborný bubeník Jan Petrželka.

 

Kapela JOE PURPLE uzavřela zahájení koncertu Lounskými kapelami v 19:00. Vystoupení bylo velice energické a zaujalo spoustu lidí. Byl to zajímavě poddaný rock. Kapelu tvořily tři členové. Honza, který vše energicky doplnil svým zpěvem a hrou na kytaru. Myšák hrál na bass kytaru a Mirus na bicí. Vystoupení bylo krátké, ale výživné.

 

V 19:20 nás na pódiu přivítala Pražská kapela LAST STATION. Klasický český pop-rock byl v poddání kluků opravdu super. Některé písně byli zpívané anglicky, ale více písní bylo v mateřském jazyce. Kluci to pořádně rozjeli hned na začátku a každou další písní, mohli jen překvapit. Zpěvák David měl zajímavé zabarvení hlasu a dohromady s kapelou to vytvořilo velice chytlavou muziku. Na kytaru hrál Dan, Jakub na bass kytaru a na bicí hrál jeho jmenovec, také Jakub. Byla jsem příjemně překvapená a myslím, že znatelně zaujali publikum, protože se pod pódiem začalo shromažďovat čím dál tím více lidí. Myslím, že to pro ně byla dobrá zpětná vazba.

Před tím než se na pódiu připravila další kapela, byl mezičas vyplněn dražbou již zmíněných výrobků klientů stacionáře. Dražba byla veselá a zapojilo se do ní mnoho lidí. Dražily se polštářky, tašky, klíčenky a hodiny. Tématika byla zachována, takže jste si mohli vydražit kočičky a pejsky do své sbírky. Hlavním cílem bylo, vybrat co nejvíc na útulek pro opuštěná zvířátka.

 

Ve 20:30 na pódiu zazářila talentem nabitá hudební skupina KAPIŠTO. Již svým nástupem první písně oslovila publikum a nadšení fanoušků trvalo až do samého konce. Vtipné texty, které oslovují jak mladou, tak střední generaci, doplňuje vtipné vystupování a chuť, která z muzikantů jen sálá. Kladenská kapela přijela do Dobroměřic již po třetí, aby mohli podpořit ty, kteří to potřebují. Jako hlavní žánr kapely je ska s prvky rocku a punku, který přechází i do funku a bývá zpestřen prvky popu. Hudba je energická, chytlavá a kvalitní v podání pěti stávajících členů, spolu s jedním hostujícím bývalým členem. Na bass kytaru hrál a k tomu vtipně zpíval Kačer, kterého zpěvem a hrou na kytaru doplňoval Petr. Hostující Pájík se předvedl s kytarou a doplňujícím zpěvem. Nebylo by to však ono, kdyby krásná Terezka a talentovaný Martin nepřispěli svou hrou na saxofon, která hudbě dodávala šťávu. Nesmíme zapomenout na neohroženého Doskyho, který hrál na bicí a jak bylo poznat na fanoušcích, tak hudba se velice líbila. Sama za sebe mohu říct, že to kapela KAPIŠTO pořádně rozjela a sedět nezůstal nikdo. Jako bonus kapela darovala pět odznáčků do veřejné aukce, aby ještě více podpořily útulek pro opuštěná zvířata.

 

Ve 22:00 nastoupila vtipná a kreativní kapela DUKLA VOZOVNA, která při hraní, ale i v pauzách bavila všechny přítomné. Punk – rock, který nám přijeli zahrát až z Pardubic, byl suprový. Texty a hudba do sebe zapadaly a spousta lidí dávala své sympatie patřičně najevo. Charizmatická skupinka kluků, dávala do koncertu všechno. Člověk se pobavil, zasmál, ale také přemýšlel nad obsahem textů. Moc mě překvapilo, jak krásně zní harmonika v rockových písních. Kapela měla spoustu příznivců a všichni si pěkně zatrsali. Bylo pěkné, jak uměli fanoušci ocenit hudební projev, protože to stálo za to.

 

Půl hodinu před půlnocí se na pódiu začala připravovat všemi očekávaná kapela WOHNOUT. Sourozenci Jan a Matěj Homolovi se jako bratři nezapřou a spolu s Jiřím Zemánkem a Fenkem Steinerem přijeli do malé vesničky u Loun, aby pořádně roztančili davy. Hráli známé i méně známe písně, na které všichni tančili a skotačili. Kluci z kapely přijeli podpořit dobrou věc a nejen, že si toho všichni vážili, ale své nadšení dávali patřičně najevo. Ti, kteří kapelu dobře znají, nebyli překvapeni. Kluci dali do koncertu všechno, hrály s nasazením a s širokými úsměvy na tváři, které byli nakažlivé a nutili všechny, aby se usmívali.

 

Hudební nadšenci i příznivci benefičních koncertů, museli být potěšeni, protože koncert se velice povedl. Jen v dražbě bylo vybráno dost peněz a společně s výtěžkem z koncertu, se mohl útulek zaradovat nad solidaritou všech přítomných. Tento ročník byl natolik zajímavý, že se všichni účastníci jistě těší na další ročník, tak jako já.!!! Je hezké vidět, že jsou mezi námi ti, kteří se starají o blaho druhých. Jen tak dál.

 

 foto: Veronika Němcová