Přijede na muzikál Rocky i Silvester Stallone?

Od premiéry muzikálu Rocky v březnu 2017 uplynulo pár měsíců a už se vynořila informace, že se na něj přijede podívat sám slavný filmový Rocky – Silvester Stallone.

 

V Kongresovém centru Praha byl na jaře uveden muzikál plný adrenalinu o osudové lásce a životní šanci – Rocky. Předlohou se stal legendární film se Stallonem v hlavní roli. Je to strhující příběh outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Taková inspirující lovestory o odvaze a vytrvalosti. Ve světě měl muzikál premiéru v Hamburku a na základě velkého úspěchu ho v dubnu 2014  premiérovali na newyorské Broadwayi. Filmová předloha odstartovala v roce 1976 kariéru Sylvestra Stalloneho, protože jeho herecký výkon dopomohl k zisku Oskara za nejepší film.

 

Jakmile měla česká verze muzikálu za sebou sotva pár repríz, začalo se spekulovat o tom, že by se v Čechách měl objevit představitel hlavní filmové role. První náznaky ukazovaly, že by se snad mohlo jednat o podzim 2017. V současné době se ale vynořily nové informace. Stalloneho příjezd do ČR by se měl uskutečnit v květnu roku 2018, v rámci tříhodinové motivační přednášky o svém životě, práci a vzestupu z úplného dna na vrchol. Tato informace zatím není nijak oficiálně potvrzená, ale pokud to tak skutečně bude, „Sly“ si jistě nenechá muzikál ujít.

 

 

Velkolepá podívaná, která v Čechách dosud nebyla k vidění, stojí především na světelných efektech a skvělé scénografii Martina Černého, stejně tak jako na hitech, které znáte z filmu – Eye of the tiger nebo třeba Gonna Fly Now. Původní hudba od Stephena Flavertyho zůstává, autorem českých textů je Michal Prostějovský.

 

V hlavní roli Rockyho se alternují Pavel Kříž a Kryštof Michal a Petr O.Pecha. Příprava byla opravdu tvrdá, hlavně co se týče fyzické zdatnosti a i když kluci nejsou žádná ořezávátka, chvílemi jim bylo ouvej. Jak se s těžkou rolí poprali, posoudíte nejlépe tak, že se přijdete na představení podívat.

V dalších rolích uvidíte Hanu Holišovou, Milana Steindlera, Romana Vojtka nebo třeba i Roberta Zárubu a Vojtěcha Bernatského. Dále samozřejmě boxerskou a taneční company.

 

Délka představení je s přestávkou cca 2,5 hodiny, vstupenky zakoupíte na pokladnách Kongresového centra nebo v sítích TICKET ART a TICKETPORTAL.