PRETTY OLD SOUND – IN MY MIND (2011)

PRETTY OLD SOUND – Kapelu tvoří tři členové, a to kluci. Dimitar Domov, který zpívá a hraje na kytaru, Igor Svat, který hraje na bicí a nakonec Adam Stejskal ovládá bassu. Nyní představím v krátkosti jejich první EP s názvem IN MY MIND, které vyšlo letos.

 

Seznam skladeb: 1. in my mind, 2. such an old song, 3. those velvet projections of mine, 4.the noise, 5.in my mind (alt, mix)

 

Kluci si zvolili zajímavý žánr – rock n roll blues noise, který nenadchne úplně všechny fanoušky, ale má své příznivce. Posluchač pozná, že hudba je dělána srdcem a má svojí duši, i když zrovna nevyhovuje dnešním trendům.

 

Písniček je celkem pět. Úvodní písnička je velmi zajímavá a má lehce odpočinkovou atmosféru. Vyzařuje z ní určité tajemství a člověk se rád při poslechu zamyslí, co všechno písnička vystihne a co doprovázelo její vznik.

Další písně v albu jsou spíše pomalejší, táhlé a aby se líbily, musí je posluchač svým způsobem pochopit. Při zaposlouchání, táhne melodie až do podvědomí a přináší s sebou nejasnou, lehce depresivní melodii. Jako poslední následuje song úvodní, v trochu pozměněném znění, který je zajímavý a určitě poslouží k tomu, že si posluchač udělá obrázek o práci, tvorbě a nápadech kapely.

 

Osobní výhrady bych měla k songu ‘‘Such An Old Song‘‘, který na mě působí příliš obyčejně. Nevyzařuje z něho taková nápaditost, jako z ostatních písní. Avšak svojí ‘‘jedinečnou‘‘ atmosféru má. V závěru jsou příliš dlouhé vyhrávky, které hudbu spíše okrádají o kouzlo, než-li mu nějaké přidávají.

 

Já doufám, že kluci brzy přijdou s nějakou další novinkou a příjemně nás překvapí. Budu držet palce a přát hodně sil. Potenciál kapela určitě má, teď jen najít správný odrazový můstek a dostat se do podvědomí posluchačů.