Praha se po deseti letech dočkala The Offspring!

Na pražském Výstavišti se po třech letech opět představila českým fanouškům kapela The Offspring! Představení velkého stylu a ražení, jelikož The Offspring v matičce Praze zahájili své evropské turné, se odehrálo 16.8.2011!

Předkapely měly punkrockoví The Offspring hned dvě! První jim byla tříčlená partička z Kutné Hory Rybičky 48. Tato parta za dobu své existence vydala tři studiová alba a na posledním pracuje. Rybičky 48 zbytečně neprodlužovali pauzy mezi písněmi, hráli své nejznámější písně ze všech tří alb. Zpěvák Kuba Ryba si neodpustil několik vtípků, koncertně ze sebe vydali to nejlepší..

Druhou předkapelou byli pražští Clou. Kapela se předvedla v obměněné sestavě, překvapením byla zástupkyně ženkého pohlaví za baskytarou. O tom, že Clou umí, není pochyb jejich hity jako Island Sun, For Tonight nebo Snowy Wings zpíval nejeden návštěvník, určitě příjemně naladili na hlavní vlnu, která se nezadržitelně blížila…

Není se čemu divit, že předkapely nesklidily takový úspěch, přeci jen to byla zbytečná „zdržovačka“ před hlavní hvězdou večera. A to, že většina přítomných přišla právě na The Offspring, bylo vidět na každém kroku.

The Offspring rozhodně své fanoušky nezklamali, už při nástupu na pódium, kdy zaznělo „okej, jajajajaja“ skákal celý Průmyslový palác. Lepší hitovku než All I Want si pro začátek vybrat ani nemohli! The Offspring hráli dál a znělo jen to nejlepší a nejznámější z jejich tvorby. Všichni jistě znají hitovky Pretty Fly nebo Why Don´t You Get A Job, které rozpoutaly v naplněném paláci hotové peklo. Další pecku, kterou bych vyzvedla, by byla The Kids Aren’t Alright, všichni shodně odpovídali „oooo…, oooo…, oooo…“ The Offspring mohou být se svým vystoupením 100% spokojeni. Fanoušci se dovolávali přídavku, který také dostali a většina lidí šla domů určitě spokojených.

Nutno podotknout ještě jednou lokaci tohoto koncertu, kterou pořadatelé nevolili příliš šťastně. Průmyslový palác není hoden takového koncertu, jako je zahájení evropského tour velikánů The Offspring! Když už méně náročný fanoušek „překousne“ dunivý zvuk, jelikož přeci jen zpívá a spousta lidí kolem, určitě by si chtěl vychutnat koncert s pořádnou atmosférou, a to doslova… Občas měl člověk pocit, že musí umřít na nedostatek kyslíku. Teplo, které palácem prostoupilo, by bylo dobré leda do sauny!

Sečteno, podtrženo koncert The Offspring byl jistě pro každého nezapomenutelným zážitkem, a čím více takovýchto kapel do České republiky zavítá, tím lépe. Přístě by to chtělo přeci jen více vzduchu…