PRAGUE CONSPIRACY – RENEGADES (2013)

autor: Johny Němeček

 

Po nějaké době tu opět máme recenzi z pera našeho externího recenzenta Johnyho Němečka. Tentokrát si posvítil na novou desku Prague Conspiracy. A jak se mu líbila? To si můžete přečíst právě zde!

 

DIY / 2013 / 9.5/10

A je to venku! Pražská crew rekrutů z PSC zvoucí se toho času Prague Conspiracy si mákla a pořídila očekávanýho CD potomka a dali mu jméno „Renegades„.

 

Jedenácti stopé dílo, jemuž víc než lahodně vévodí svým hlasem superkráska Aneta, je ovšem dítkem pořádně směsným a člověk tak nějak neví, jak ho uchopit! Třaskavina uliční i MTVoidní totiž do sebe zapadá líp, než když Babica s kočičkou vařili dort! Mohlo by se to odbýt jedním slovem – popina! To by ale rozhodně nebylo vůči kapele fér a v okamžiku, kdy tuto kulatinu zasuneš „to your stereo“ mi dáš za pravdu!

Ono totiž ten „pop“ najednou začne znít jako rock (Airborne). Potíž pak ale nastane, když ten rock zajde na rande třeba s funky, ale ještě předtím stihne rychlovku s bejvalkou vod Ska. Z toho se mánička kovaná přistihne, jak si podupuje v rytmu disca a všudypřítomné mužo Tima Armstronga ve vzduchu visící překvapit může snad jenom toho Babicu! A celý to ještě lepěj hamondky! No a na živo je to jednoduše kytarovka, které v žilách mimo pilulky a J.D. koluje i rock´n´roll v poměru 1:1.

Přitom je to všechno aranžersky slepený nenásilně a v naší buržoburanii je to něco, jako když Škopková počítala 5 samýc! Prostě se to povedlo a produkční i zvuková stránka desce skvěle sluší! Jednotlivý tracky od sebe na první poslech poznáš už díky výrazným refrénům(Crazy you),tudíž nesplývá, ne asi.. Hlavní vokál je na bedrech Anety, ale ostatní se jí nebojí podpořit přesně v místech, kde je to potřeba.

 

Ty skoro tři roky čekání na album a výměny v sestavě se vyplatily a výsledkem je inteligentní, šlapající album, který je napěchovaný mixem napříč žánry a působí i v dnešní době pořád svým způsobem originálně!