Pop rocková skupina Liwid vydala své první studiové album!

V poslední době stále populárnější skupina Liwid, kterou jste letos mohli vidět na společném jarním turné s Divokým Billem , vydala pod vlastním labelem“Liwid records“ debutovou desku. Z každého prodaného kusu věnuje tahle mladá parta celých padesát korun nadačnímu fondu Českého rozhlasu – Světluška. Momentálně se připravují na své podzimní tour. Soustředit se na něj budou v Rumunsku. Liwid to je energická kapela, která si i přes svou krátkou existenci již dokázala vydobýt své místo mezi množstvím rockových kapel a směle si razí svou cestu ke slávě dál. V roce 2009 jsme je mohli slyšet například na společném turné s kapelou UDG, nebo si je můžeme pamatovat díky jejich hitu Blondýna z Londýna, který už v roce 2010 zněl českými rádii a dodnes jej můžete shlédnout na hudební televizi Óčko.

 

Kapela Liwid si v letošním roce pro své fanoušky připravila také vydání své první desky s názvem Amélie. Čím je tato deska jedinečná? Její koupí totiž potěšíte nejen sebe, ale také přispějete celých padesát korun na Nadační fond Českého rozhlasu – Světluška, který již 12 let svítí na cestu nevidomým dětem a dospělým z celé ČR. „Světluška si nás získala tím, že pomáhá konkrétním lidem a také svými projekty jako např. benefiční koncert Světlo pro Světlušku. Možnost pomoci skrze hudbu je nám velmi blízká, a proto část výdělku z prodeje naší nové desky věnujeme právě Světlušce,“ vysvětlují Liwid. K výběru Nadačního fondu Českého rozhlasu – Světluška ale také přispěl osud: „Rozhodovali jsme se, koho bychom mohli podpořit, a zrovna v ten osudný den mě v metru na Hradčanské požádal nevidomý pán o pomoc a bylo rozhodnuto. Bral jsem to jako znamení“ dodává frontman kapely.

 

„Těší nás, že mladým lidem není život zrakově postižených lhostejný. Výtěžek z prodeje CD skupiny Liwid bychom rádi věnovali nevidomým umělcům, kteří se na nás pravidelně obracejí s žádostí o pomoc. Světluška jim přispívá na studium či hudební nástroje, také podporuje projekty, které rozvíjí jejich talent a tvořivé schopnosti,“ zaznělo od Martiny Kaderkové, ředitelky Nadačního fondu Českého rozhlasu.

 

Celé album dostalo název Amélie, stejně jako jejich poslední nová skladba. Kromě nových písní zde ale naleznete i starší věci, jako například jednu z jejich nejúspěšnějších Blondýna z Londýna nebo Herec, Bulvární a Klišé. Zajímavostí je, že producentem desky je Jakub Johánek, frontman kapely 100°C. V brzké době se mohou příznivci této pop rockové party těšit také na nový videoklip právě k vlajkovému singlu celého alba – Amélie. Skupina Liwid se již čtvrtým rokem účastní hudebního festivalu Banát v Rumunsku www.festivalabanat.cz

 

„Na podzimní turné se chceme pořádně připravit a to po všech stránkách. Bude to vlastně naše první samostatné turné. Je to pro nás velice důležité a chceme se ukázat v co možná nejlepším světle. Chceme, aby si turné všichni, kdo na něj dorazí, maximálně užili. Proto jsme se s klukama domluvili a náš výlet do Rumunska jsme pojali jako soustředění na podzimní turné. Máme v šuplících rozepsané nové skladby, které bychom už v rámci podzimního turné rádi představili.“ dodává frontman kapely Jenda.

 

Již nyní si ZDE můžete pořídit novou desku skupiny Liwid – Amélie. Navíc uděláte i dobrý skutek, zakoupením desky v hodnotě 149 Kč totiž přispějete částkou 50 Kč na Nadační fond Českého rozhlasu – Světluška a pomůžete tak lidem se zrakovým postižením. Více o Světlušce na www.svetluska.net

 

Pokud si nechcete nechat ujít plánované podzimníí turné a rádi byste se dozvěděli o dalších připravovaných akcích, pak se více dozvíte na www.liwid.cz.