Podzim plný novinek v labelu Indies Scope!

Na nové album kapely minus123minut čekali skalní fanoušci několik let a nyní se dočkali. Nezahálí ani kapela Mydy Rabycad, která připravuje album s názvem Numbers, které vychází v říjnu, v listopadu ho pak kapela představí na velkolepém koncertě ve Foru Karlín. A mezinárodní kapela Korjen také nezůstává pozadu, už v polovině září vydává album nazvané Sabur.

 

Kapela minus123minut vznikla v roce 1997 a v roce 2009 ohlásila konec, to vše těsně po vydání alba Dream. Uběhlo osm let a v roce 2017 ohlásilo trio ve složení Zdeněk Bína (kytara, zpěv), Fredrik Janáček (basa, zpěv) a Dano Šoltis (bicí) návrat na hudební scénu. Ještě dva roky nechali pánové své věrné fanoušky čekat na novu desku.  Ta vychází 20.9. a opět se můžeme těšit na propojení žánrů jako jsou soul, grove, jazz, blues, funky či world music.

Po velmi úspěšném turné, které kapela Mydy Rabycad zakončila vydáním živého alba Live at Colours of Ostrava (2018),  se kapela zavřela opět do studia, aby svým fanouškům mohla představit svou dosud nejexperimentálnější desku, která ponese název Numbers, vyjde 25.10. Ve spojitosti s osobitými kostýmy a hravou scénou si mohou fanoušci užít představení desky na velkém koncertě, který proběhne 22. listopadu ve Foru Karlín.

Mezinárodní uskupení. To přesně je trio Korjen. Kapelu tvoří tři členky, z nichž každá pochází z jiné země. Ewa Zurakowska (Polsko), Svetlana Sarkisjan (Slovensko/Arménie) a Aida Mujačić (Bosna). Kapela hraje převážně lidové písně z Arménie, Bosny, Polska ale i Slovenska. Tradici lidových písní „oživuje “ mužské trio, které tvoří Marek Novotný (kytara), Milan Mikšíček (basa) a Honza Šikl (bicí). Deska vychází v pátek 13.9. a ponese název Sabur.

Na další novinky připravované labelem Indies Scope se můžete zde.