Pišto (zakázanÝovoce): VŠETKO JE PODVOD..!

foto: Slinky

 

Píšu si tak s naším zvukařem a napadlo mě probírané téma sepsat do blogu, takže spoluautorem dnešního psaní je Zázvor, SPK.

 

Začneme u dotazu. Viděli jste někdy foťák? A viděli jste fotku? Napadlo vás někdy, proč je objektiv kulatej a fotka hranatá? Jeden kámoš fotograf mi to jednou vysvětloval, ale nic to nemění na tom, že je to podvod a všichni fotografové jsou unterwassermanni!

 

Bezdrátové systémy. Začněme od nástrojových. Je to podvod, protože první, co vede z kytary, je kabel k vysílačcce! A další dva kabely vedou k přijímači, tedy přívod elektriky a výstupní kabel do preampu. Podvod! Bezdrátový mikrofon? Pravda, mikrofon jako takový je bezdrátový, ale přijímač je zase přivázanej na dvě šňůry. Chtěl jsem teď poznamenat, že mám bezdrátovou akustickou kytaru, ale pak mi došlo, že na ní je taky 6 drátů, podvod!

 

Slyšeli jste někdy pojem „unplugged koncert“? Česky to známená koncert bez proudu. Fakt? Každá ta bezproudá kytara je tzv. elektroakustická, pod kobylkou je snímač, který je napájen 9V baterkou a z kytary vede kabel. Nebo bezdrát, takže taky kabel ☺. Ten vede buď do linky, nebo do akustického komba. Pomiňme, že obojí je napájeno bezdrátovými křečky, kteří běhají v kole a vyrábí elektřinu. Ale akustický kombo? To je pojem jak „charakterní Zeman“!

 

Nyní si dáme pár slov od našeho bezdrátového zvukaře Zázvora na téma „jedno kolečko u trakaře“:

Podívej se na to kolečko pořádně a najdeš tam koleček několik. Už jenom kolo tvoří minimálně kolečka dvě a korba je prišroubovaná vratovýma šroubama a ty mají kulatou hlavu. Rukojeti jsou z trubek a průřez trubky je taky kolečko. Prostě masakr, koleček tři prdele!

A to není vše, Zázvor pokračuje! „Jo studenej oheň, to je taky masakr! Nebo suchej led! A další věc. Na koncertě zvučit do sterea. Nelze to. Jak může být něco stereo, když to bereš jedním mikrofonem? Musel by jsi mít u všeho mikrofony dva!

 

Celej život je podvod a rád bych na závěr použil kus textu mý oblíbený kapely – Slobodná Európa: „Všetko je podvod, aj tvoje oči sweet Marylin…

 

Pišto