Pišto (zakázanÝovoce) – PF 1985

foto: archiv_Pišto

 

Přežili jsme Vánoce, spoustu neoriginálních přání lidí lidem, kteří se třeba ani neznají, hromadu přetvářky, která by se dala vidlema přehazovat a blíží se konec roku 2013. Spousta z nás si zas bude přát spoustu věcí, označovat se na přiblblejch fotkách se sněhovou vločkou, či sdílet po milióntýprvý stupidní vtipné rýmovačky. Hurá! Můžete se mnou nesouhlasit, můžete to, co jsem tu právě krátce popsal, považovat naopak za hezké, slušné, či fakt super pro všechny lidičky dobré vůle kolem, ale jedno si povíme všichni: „Ať je rok 2014 lepší, než ten minulý“. Říkáme si to každý rok a pokaždé za rok stejně zas pláčeme, jak ten rok stál za hovno. Nakonec co čekat, když si přejeme pořád to samý, nemůžeme čekat nějakou změnu!:)

 

A já si tak říkám, že ne, že na to půjdu jinak. Nejdřív si klasicky shrnu končící rok. Co se tak zhruba stalo. Skončila zima, jaro, léto, podzim. Přišel jsem po mnoha letech o práci. Nechal veškerý svoje úspory u zubařky. Celou podzimní šňůru se potýkal s hlasivkama. Odešel nám kytarista, člověk, se kterým hraju na kytaru 13 let. Umřelo spousta lidí, mezi nimi i mnoho těch, které jsem znal. Takže si tak říkám, že to byl sakra špatnej rok, co se těch zásadních věcí týká. Ale..

 

Díky ztrátě práce jsem si mohl naplno užít léto a dostat se k práci, která je mému srdci bližší. Zuby a peníze? Peníze se holt musej zas vydělat a zuby mám alespoň zdravý (nebo umělý:)). Hlasivky? Ano, jít na podium s pocitem, že to nedáte, je sakra zničující, ale o to cennější zkušenost a hřejivý pocit, že jste to se svejma kámošema na podiu zvládli. Odchod Mejdla z kapely? Chtěl žít jinej život, má ho a my máme novýho skvělýho kytaristu a člověka, novej impulz makat dál a hlavně mnohem víc sil a chuti, do celýho procesu vzniku nový desky. A lidi holt umíraj, to je realita a umíraj i ti, kdož jsou nám blízcí. Na druhou stranu se nový roděj a pár z nich se nám může stát také blízkými.

 

Takže. Rok 2013 byl šílenej, stalo se mně osobně tisíce špatnejch věcí. Ale víte co? Hlavně, že se něco dělo a všechno zlý, je k něčemu dobrý. V tomto ohledu to byl super rok a můj život se strašně změnil a já poznal nový věci, lidi, pocity. Příští rok si nepřeju lepší, ale klidnější. Ale vím, že to tak nebude a bude možná ještě hektičtější. Děsí mě to, nemůžu z toho často spát, ale alespoň jsem na to tak nějak připraven. A vy, co si budete přát pěkný Nový rok, připravte se na to taky, svět se zrychluje a můžeme si za to sami, tak si na to i zvykněme. Pamatuju, když jsme s mámou před třiadvaceti lety čekali 3 roky na zavedení pevný linky. No, ale to už jsme jinde, teď to odešlu redaktorům mejlem a za pár hodin si tenhle blábol budete číst a klepat si na čelo, co to ten Pišťák zas vyplodil.

 

Přeju vám takovej rok 2014, jakej chcete!

 

Pišto