Pišto (ZakázanÝovoce) – MOJE JMÉNO JE..

 foto: archiv zakázanÝovoce

 

Často v rozhovorech dostáváme otázku, proč se jmenujeme, jak se jmenujeme – jako kapela. A popravdě nás tahle otázka strašně nebaví, asi jako každou kapelu, protože je prostě debilní a nikoho by nebavilo to furt osvětlovat. Takže si pak většina kapel vymejšlí blbosti, jak to vzniklo. A mě tak napadlo, že napíšu o některejch názvech kapel, co vim, co si třeba myslim, nebo že nemyslim.

 

Imodium – Asi moje nejoblíbenější současná česká banda a jelikož jsem ve svý době žral strašně Nirvanu, stejně jako zpěvák Imoušů – Thom, vím, že původní název songu Breed, kterej vyšel na LP Nevermind, byl právě Imodium. Mimochodem je to taky lék proti průjmu, takže když budete mít po víkendu střevní potíže, pusťte si Imodium, buď Vás to vyléčí, nebo se zeserete ještě víc. Podle mě dobrej název a i když si to pán Bůh českých bloggerů – Jarda Špulák nemyslí, musím Tomáše pochválit.

 

Vypsaná fiXa – Pochopit tenhle název je asi stejný, jako pochopit Márdího a spol., pokud to je možný. Mám pocit, že ta fiXa byla fijalová a asi teda i vypsaná, ale víc nic. Někdo ví?

 

Lucie – Že prej do Kavárny Slavia chodila křehká dívka jménem Lucie a podle ní se kapela pojmenovala. Později se z křehké dívky stala herečka – Lucie Zedníčková. Pravda, či fikce?

 

UDG – Ústecký Drogový Gang? Useless Demi Gods, tedy nepoužitelní polobozi? Kluci sami mají různé vysvětlení, ale myslím, že obě verze k nim sedí☺.

 

Rybičky 48 – Nuda, původně se jmenovali Banánový Rybičky jako televizní pořad jedné korpulentní dámy. Když opouštěli zaplivané putiky, dali na web vybrat fanouškům mezi třemi názvy a tenhle vyhrál. Nevím, proč 48, ale sám jsem jim tenkrát pro tuhle variantu taky hlasoval, i když ve mně to číslo vyvolává pocity vyměšování potravy horem i dolem. Jednou jsem vyměšoval dolem i na basáka Kubu Rybu, ale to až někdy do kronik☺

 

Flogging Molly – Molly je hovorovej název pro MDA (methylendioximetamfetamin), čili drogy povzbuzujícího charakteru, Flogging je v překladu mrskání. Zajímavej název☺.

 

Michal Malátný – To je ten pán uprostřed podia kapely Chinaski. Tak ten se jmenuje Novotný, což se málo ví a chtěl jsem vám to napsat. Jmenovat se tak, nebo Novák, taky si najdu něco lepšího, třeba jako Majkláč ze Switch. Jmenuju se jinak a ještě blbějc, takže taky používám pseudonym, resp. jednu opileckou přezdívku☺.

 

Zoči Voči – Na to se musim na podzim během tour kluků zeptat, možná má nechápavost pramení jen z chabé znalosti Slovenštiny. Ale vím, že veverka je veverica, nikoliv drevokocúr ☺.

 

Meky Žbirka – Keby to bol tvrdy chalan, volal by sa Tvrdy Žbirka. Takto je len Meky. Ve vší úctě k němu!

 

Plexis – známá věc, strejda Mucho poskládal písmenka z názvů svých oblíbených kapel The Exploited a Sex Pistols do novýho slova, i když mi nikdo nikdy nerozmluví, že tam není nějaká spojitost s tak v 80. letech oblíbeným Polymethylmetakrylátem (obch. název plexisklo).

 

Monkey Bussines – Neboli o piči obchod. Nebo znám vtip, říkal mi ho jednou v Pardubicích Štěpán z N.V.Ú. (Nepřichází V Úvahu): Přiběhne vystrašenej Cipísek za Rumcajsem a volá: „Rumcajsi, Hraběpán na zámku souloží Manku!“ Rumcajs na to s ledovym klidem: „Ále, to je Manky Byznys“. Nebo mě napadá.. To víte, že v Thajsku už dýlujou drogy vopice? To je taky takovej Monkey Bussines.

 

Ine kafe – Dokonale nicneříkající název, Iné kafe může být opravdu cokoliv a fantazii, jak známo, se meze nekladou.

 

No name – Název, kterej by podle mě chtěl každej a nechápu, jak se mohlo stát, že na něj nikdo dřív nepřišel, nebo ho nepoužil, asi jsem jim ho vždycky záviděl.

 

Phil Collins – Mít tohle jméno, dám si před něj ještě přezdívku „Pedo“ a byl bych Pedo Phil Collins. Vrátil bych se do skupiny Genesis a k tomutéž přiměl i Petera Gabriela. Nebo Svatýho Petra a Gabriela.

 

Iveta Bartošová – Podle mě dost neoriginální a trapnej název pro rokenrolovej band, ale PR maj borci zmáknutý na jedničku, o tom žádná a pokud si pod něčim představim pravej nefalšovanej rokenrol, tak pod touhle kapelou, která žije tak, jak pravej rocker má, tedy prášky, alkohol, skandály, střídání partnerů..!

 

Takže teď jste jistě o mnoho chytřejší a až budete zakládat kapelu, pojmenujte se tak, aby se na to nikdo nemusel ptát, protože existuje snad jen jediná otravnější otázka: „V kolik večer hrajete, budete hrát Vem si mě a kdy bude nová deska?“ odpověď: „Večer, budeme hrát naše písničky a deska bude, až ji uděláme“☺.

 

Pišto