Písničkář PEKAŘ podává Výpověď

Pekař, jeden z nejvýraznějších představitelů generace mladých písničkářů, vydává dva roky po svém  oceňovaném debutu album Výpověď. Zároveň s ním představuje i autobiografickou knihu Den, kdy jsem dal výpověď. Vzápětí pak vyjíždí na turné po republice. 

 

Základem opět zcela autorského alba se staly již prověřené singly Vrcholky a pády, Dvě duše a Ještěžetě. Zbývající materiál vznikal postupně během roku a konečnou podobu dostalo album v kutnohorském studiu Le Grill Records jeho producenta Petra Lebedy. „Nejtěžší okamžiky jsem prožíval při čekání na nahrávky vokálů od svých dvou hostů,“ přiznává Pekař. Jedním z nich byl Michal Žitňanský ze skupiny Zoči Voči, který se ve finále stal i velkým přínosem z hlediska jazykového. „Moje představa slovenštiny, krutě narazila na realitu. A nebýt Michalova zásahu, nikdy by naše společná píseň nemohla vzniknout,“ dodává charismatický umělec. Obrovské nadšení nakonec vyvolala také rapperka Sharlota. K duetu Co když spolu natočili i video.

Album bude následovat autobiografická kniha Den, kdy jsem dal výpověď. Vytvářejí spolu jeden celek, i když obstojí i samostatně. „Kniha je přiznáním na papír, které má jiné vyznění než vyřčená či zazpívaná slova. Čelit pravdě nahý mi u zrodu alba přišlo logické.“ Kniha je seřazená do šesti kapitol: dětství, střední škola, vztahy a neřesti, práce, kapela, teď. Na konec každé z nich jsou kromě fotografií zařazeny úvahy na nejrůznější témata a samozřejmě také texty písní z nového alba i s akordy.

 

Mladý písničkář debutoval v roce 2016 albem #Pekař  a vzápětí za něj zaslouženě získal cenu Objev roku v anketě popularity Český slavík Mattoni, titul Objev roku si odnesl i z Hudebních cen rádia Evropa 2. Mezi největší hity, které napsal, patří mj. Bůh, Tančím či Dokud mám.

 

Album Výpověď  vychází 28. září.

 

Turné Výpověď

26. 10.  Telč 

27. 10.  České Budějovice

  2. 11.   Trhový Štěpánov

  3. 11.   Chrudim

  9. 11.   Nový Jičín

10. 11.  Humpolec

17. 11.  Chlum u Třeboně

18. 11.  Praha

22. 11.  Brno

24. 11.  Kutná Hora

  1. 12.   Plzeň