Pekař plánuje velké věci!

Petr Štolba alias Pekař je mladý kutnohorský interpret, který se na české hudební scéně pohybuje více než čtyři roky. Posluchači ho mohou znát z písničky Léto kapely Rybičky 48, kde hostuje. Nyní vydal své debutové CD s názvem #Pekař, na kterém můžeme slyšet i jeho největší hity, písničky Bůh nebo Tančím.

 

Ahoj Pekaři, právě se nacházíme na Ferbyfestu ve Velkých Bílovicích, jak se Ti tu zatím líbí?
Ahoj, řeknu ti to úplně kulantně. Ferbyfest je pro nás takový speciální festival. Každý rok se tu sejde společnost alkoholiků, která má jediný cíl, co nejvíc si užít večera a opít se, co jen to půjde, takže se mi tu líbí (smích).

 

Přivezl si s sebou i své nové CD, jaké na něj máš od posluchačů ohlasy?
Já jsem hrozně rád, že ohlasy jsou kladné, lidem se líbí. Abych byl upřímný, ještě jsem CD neslyšel a pořádně neměl v ruce, ale mám ho rád. Doufám, že i nadále si ho lidé budou stahovat, kupovat a hlavně poslouchat.

 

V roce 2012 jsi měl na CD svůj live koncert. Jedinou písničku, kterou si přenesl na nové CD je Poprvé/naposled. Proč právě tato písnička?

Od koncertu uplynuly již čtyři roky, tato otázka i mě vrtá hlavou, vůbec nevím. Je to taková tančící písnička, tak možná proto. Vůbec si nepamatuji, co na tom CD bylo. Já vlastně ani nevěděl, že se bude něco natáčet. Kvůli mé nervozitě to Kuba Ryba jeden koncert natočil a další koncert mi CD dal.

 

Kdy jsi napsal svoji první písničku? O čem byla? Co tě inspirovalo?

Tu písničku mám dodnes schovanou. Dala by se zařadit do kategorie, která se zabývá rozchody, taková ta klasika. Je schovaná v malém combu a nesmím ji nikdy vyndat. Mám pocit, že kdybych ji někdy z toho komba vyndal, tak bych asi přestal skládat nové písničky.

 

Jsi často spojován s kapelou Rybičky 48. Přivedli Tě na hudební dráhu právě oni?
Je pravda, že ke skládání mě přivedl právě Kuba Ryba. Řekl, ať si ty písničky hraju sám, že takové s*ačky hrát nebude (smích).

 

Aktuálně hrajete v novém složení, chystáte i nějaké tour?

Pokud vše dopadne dobře, pojedeme v tomto složení celé podzimní tour. Basák je Martin Cagaš a dneska jsme ho s Kubou Rybou na jeden rok přejmenovali na Saxe, kdykoliv mu řekneme jinak, si dám přes držku. Bude to takový roční vtip a on nebude vědět, o co jde (smích).

 

Na co se fanoušci mohou těšit do budoucna?

Chystáme s Ondrou a Cágem velké věci. Na podzim bychom chtěli udělat film, ale hlavně máme nápad na skvělý videoklip. Mělo by to být na písničku Nenech mě odejít, která je vlastně o tom, že se člověk musí neustále omlouvat ženám. Už se moc těšíme na natáčení, měl by tam být třeba tank, ale to už se nechte překvapit.