Pavel Hošek (El´Brkas): Muzikanti o muzikantech a jiných zvěřstvech…

foto: Lucie Krupičková

 

Mohlo by to začínat skoro jako vtip. Potká se Čech, Rus a Němec…Ve skutečnosti jsem se né náhodou potkal s basákem Mira Šmajdy a se Superstar z top osmdesátky a zároveň filmovou hvězdou z filmu Mach a Šebestová. No přímo povedená troj-kombinace na to, strávit výjimečný večer plný vtipných hlášek, drbů a nějakých těch drinků.

 

A jak to většinou bývá, začátky jsou nevinné a proto jsme v útulném zázemí Rock Café začali nevinnou konverzací o klasickém tématu, kdo na co hraje, co je lepší, co zase ne, proč to jednomu ladí a druhýmu ne.

Po chvilce jsme se dostali až k tématu co komu prasklo a nezůstalo jen u strun. Dokonce jsme rozebrali i nejcitlivější a nejtajnější téma, fanynky a jejich autogramiádové plochy či parcely. Také to, že některé holky se dají sbalit na Dodge tím, že člověk jen přijede na rušné místo a ptá se kolemjdoucích slečen jestli chtějí svést. Což rozpoutalo neskutečnou hádku o tom jakej je rozdíl mezi svést a svést. My jakožto nezkušení v tomto ošemetném směru jsme se nechali od našeho hnědovlasého kamaráda Honzy poučit. Nakonec jsme od této rozprávky upustili a usoudili, že mu to na televizní obrazovce opravdu slušelo.

 

S dalším sousedícím Tomem jsme také zjistili, že zúčastnit se celostátní soutěže Československo hledá Superstar má mnoho jednoznačných výhod. Třeba to, že když po odvysílání několika epizod přijdete do sámošky, dostanete kromě obdivu i o deset deka salámu navíc. No prostě lepší než samotná výhra. Celý večer se dá pak pěkně zpečetit tím, že někoho napadne se vyfotit nebo nedej bože se někdo nachomejtne, kdo chce celou hrůzu, plnou podnapilých muzikantů fotit i při takových debatách.

A v úplně nejhorším případě se pak najde někdo, kdo o tom napíše blog.