Parádní rytmické country na nové desce Chinaski

Je obrovské štěstí, že existují přátelé, kteří se starají o váš kulturní program. Navíc, když ví, že váš sen je živit se žurnalistikou. Má kamarádka z dětství, Barča, je kulturní živel a neunikne ji žádná bezvadná hudební ani jiná akce podobného ražení. A tak před měsícem přišla s tím, že vyrazíme na oblíbenou českou kapelu Chinaski do Lucerny. A co bylo nejlepší, řekla mi, že o akci budu muset reportovat, tady na hudební web! No wow.

 

Místo v diáři bylo poznamenáno se spoustou červených srdíček, a tak jsme se ve sjednaný čas skutečně sešly před Lucernou.

 

Podle charakteru oblečení procházejících lidí jsme nabyly jistoty, že jsme správně a začaly nasávat atmosféru. Posluchači byli převážně ženského pohlaví středního až mladšího věku, půvabně oblečené, celé veselé a učarované. Kdo si v ten den na událost na sebe oblékl minimum oblečení rozhodně neprohloupil. Pot tekl proudem nejen z nás pod pódiem, ale i z členů kapely. Michal Malátný ale horko asi rád a z nějakého asi sebetrýznícího důvodu měl dlouhé kalhoty a dlouhý rukáv, téměř podzimní outfit.

 

Muži i ženy, mladí i staří, toto složení publika, všichni nadšeně jásali, když se na pódiu kapela objevilka a spustil všem známá slova oblíbených písní. Při romantických písních se chlapci neváhali zadat s fanynkami, které byly díky příjemné hudbě k tanci povolnější. Kapela zahrála i několik písní z nového alba, které bude křtěno 2. října na téže místě. Mile překvapila netradiční kovbojská hudba, která na desce zazní. Rozhodně už se těším, až si ji poslechnu.

 

Pro zpěváka nebyl problém dav rozezpívat. Všichni se přidávali s nadšením, radost byla ve vzduchu cítit od začátku koncertu až do konce. A proto neváhejte vyrazit na další koncerty téhle české hudební stálice, mohlo by se stát, že budete odcházet s pocitem naprosté sounáležitosti k naší české kultuře.