Papa Roach si opět podmanili Prahu!

Papa Roach opět zavítali do Prahy a ani letos nezklamali. 17. září se ukázali v malé sportovní hale v Holešovicích v rámci turné ke svému nejnovějšímu albu Crooked Teeth. Přesto se fanoušci dočkali průřezu pecek z celého působení kapely a dokonce i několika překvapení.

 

Původně měli před Papa Roach vystoupit Frank Carter & The Rattlesnakes, kteří ale poměrně na poslední chvíli odřekli svou účast. Úlohy „rozehřívače“ se tak ujala alternativní pětičlenná skupina De Staat z Nizozemí. I přes skvělý zvuk, rozhodně podařený vokál i hudbu působila velká část publika zezačátku poněkud chladně, ale chytlavé melodie této zajímavé pětice nakonec přeci jen halu rozhoupala a dočkala se skvělé podpory, kdy při výpadcích zvuku ke konci vystoupení vzal dav situaci doslova do svých rukou a všichni tleskali společně s bicími, které jako jediné byly slyšet.

Zahájení bylo rozhodně příjemným navnaděním a ne dlouho po tom, co předkapela zmizela z pódia, začali fanoušci netrpělivě vyvolávat hlavní hvězdy večera. Papa Roach, v čele se zpěvákem Jacobym, nastoupili s obrovským přívalem energie, ostatně jako vždycky, a hned v úvodu jsme mohli slyšet titulní píseň nového alba – Croocked teeth. Kromě nových pecek se ale zavděčili i dlouholetým fanouškům, kdy novinky prokládali peckami jako Getting Away With Murder, Scars, Last Resort a to zdaleka nebylo vše. 

Skupina nezapomněla vzdát hold ani nedávno zesnulému frontmanovi Linking Park Chesteru Benningtonovi úryvkem písničky In The End a nejednoho fanouška tak přivedla doslova k slzám dojetí. Mimo to si tato kalifornská čtyřka oživila koncert i dalšími covery, jako například Song 2 od Blur anebo notoricky známá skladba Another Brick In The Wall od Pink Floyd.

Koncert byl nabitý nejen energií, ale také přívalem pocitů, nostalgie, radosti a zábavy, které se střídaly během jednotlivých – krátkých, leč výstižných – proslovů Jacobyho k publiku. Nechyběl ani Circle Pit, zpívající plná hala, dostatek rozlitého piva a hlavně spokojených fanoušků a nepochybně i samotných vystupujících. Papa Roach si již v začátcích nastavili laťku dost vysoko a s každým dalším tour se jim daří překonávat. Jen tak dál!