PALÁC AKROPOLIS OVLÁDNE POST-HARDCORE! ZAHRAJÍ V NĚM SILVERSTEIN A WE ARE THE OCEAN!
6.4.2012
13.00
13.00

V pátek 6. dubna vystoupí v žižkovském Paláci Akropolis u nás již velmi dobře známá a populární kapela SILVERSTEIN. Kvintet z torontského předměstí, hrající tradiční post-hardcore s punkovými kořeny, právě oslavil jedenáct let své existence, a jeho velikonoční koncert bude již čtvrtou zastávkou těchto sympatických Kanaďanů v České republice.

 

Přesně před rokem vyšlo na Hopeless Records (kalifornský label vydávající mimo jiné i Yellowcard, Samiam, Enter Shikari či The Used) jejich páté, dlouho očekávané album „Rescue“. To pak v enormně krátkém intervalu následovalo EP s názvem „Short Songs“, které přineslo 11 vypalovaček se stopáží mezi šesti a devadesáti šesti sekundami (!), a jako bonus 11 cover-verzí obdobně krátkých skladeb od souborů, které jednotlivé členy Silverstein nejvíce hudebně inspirovaly – např. Dead Kennedys, Descendents, NOFX, Green Day, Gorilla Biscuits, The Promise Ring, Good Clean Fun, Gob či Orchid.

 

Druhý interpret pátečního večera pochází z britských ostrovů, a nebude v ničem kvalitativně zaostávat – WE ARE THE OCEAN z Essexu již rovněž dvakrát v ČR vystupovali, v obou případech s nadšenými ohlasy. Tradičně potěší například příznivce Alexisonfire, ale i Dance Gavin Dance nebo The Blackout, a pokusí se dokázat, proč jsou v poslední době ve své vlasti natolik populární, že jsou schopni vyprodat čtrnáctidenní turné po sálech, přesahujících tisícovou kapacitu.

 

Vstupenky na koncert seženete jednak přímo v pokladně Paláce Akropolis, a rovněž v předprodejní síti Ticketportal.