Osobitý americký písničkář Emperor X vystoupí v pražském klubu NOD!
1.5.2013
20.00
20.00

zdroj: archiv kapely_Emperor X

 

Pražský prostor NoD chystá na 1. května exkluzivní koncert amerického písničkáře, který vystupuje pod přezdívkou Emperor X. Tento originální a lyrický folkař vystupuje se svými autorskými songy už od roku 1998. Cestuje po celém světě a jeho cesty a zážitky z cest jsou jednou z jeho hlavních inspirací. Jeho vystoupení podpoří jeden z objevů pražské písničkářské scény – Jakub Jirásek, který vystupuje pod nickem J. Vstupenky v ceně 120 Kč budou k prodeji v den koncertu od 18:00.

Emperor X – vlastním jménem Chad Maheny – je stálým oblíbencem hudebních blogů a internetových rádií po celém světě. Díky svému originálnímu vidění světa, poetice, co chytne za srdce, a zálibou v cestovaní po celém světě nalezl v rámci americké písničkářské tradice svůj vlastní výraz. Vystupuje sice většinou jen se svou kytarou, ale v jeho tvorbě se objevuje i nadšení pro elektronické hračičkářství. Tento písničkář se nebojí vystupovat téměř kdekoli na této planětě – za sebou má hraní nejen v klubech a koncertních sálech, ale také v galeriích, univerzitách, barech, kavárnách, internetových rádiích nebo v knihkupectvích.

 

Prvomájový koncert doplní mladý a nastupující písničkář J. Vlastním jménem Jakub Jirásek vystupuje sólově od roku 2010. Jako správný vyznavač a nadšenec DYI etiky vystupuje naživo, nechává se doprovázet svým iPodem, veškeré nahrávky pořizuje doma a vydává je ve vlastnoručně vyrobených limitovaných edicí. Jeho poslední EP – Cold Cold Nights (2012) – sklízí pozitivní ohlasy na domácí scéně i v zahraničí. Dostalo se do vysílání Radia 1, Radia Wave, Streetculture, italského Radicchia a britského This Is Fake DIY. Jeho tvorba je progresivní a velmi osvěžující v kontextu české hudební scény. J mánašlápnuto správným směrem a pokud bude takto pokračovat dál, může se stát velmi populární.

 

Vstupenky na koncert Emperora X a J budou v prodeji v den koncert 1. května od 18:00 za prvomájových 120 Kč. Koncert začne ve 20:00.