OLOMOUCKÝ BOUNTY ROCK CAFE OPEN AIR FESTIVAL LETOS PŘITVRDÍ. VEZE ARAKAIN I BRITSKÉ ROCKERKY
15.6.2013
14.00

zdroj: archiv kapely

Loni byl ve znamení bluesrocku a přivezl do Olomouce úžasná vystoupení Američanky Beth Hart nebo Kena Hensleyho z Uriah Heep. Letos zase představí nejlepší české hard‘ n‘ heavy kapely. Řeč je o třetím ročníku festivalu Bounty Rock Cafe Open Air, který je naplánovaný na sobotu 15. června do areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

 

Od 13 hodin hodin se na zdejším pódiu vystřídají namátkou kapely VOTCHI, ŠKWOR, DYMYTRY nebo ARAKAIN. Role zahraničního headlinera letos padla na legendární britskou rockovou kapelu GIRLSCHOOL. Tedy nejdéle fungující skupinu v jejímž obsazení byly od roku 1975 vždy pouze ženy.

 

„Loňský ročník festivalu byl zaměřený spíše na bluesrock, ovšem letos jsme se rozhodli přitvrdit. Další ročník bude možná stylově zase jiný, ale tentokrát to bude opravdu velký hudební nářez,“ říká pořadatel festivalu Dušan Neumann.

 

Tomu ostatně napovídá i seznam účinkujících. Kromě skvělé hardrockové formace VOTCHI nabídne festival třeba nu-metalové ŠKWOR, slovenské BANK OF JOE nebo česko-ruskou metalovou kapela DYMYTRY, jejíž image doplňují predátorské masky z dílny Národního divadla. Hlavním tahákem pak bude legendární ARAKAIN a britské rockerky GIRLSCHOOL.

 

Girlschool jsou kapelou, která vznikla v sedmdesátých letech a zářila i v další dekádě. Například v roce 1981 se spřáhly s Motörhead a pod názvem Headgirl natočily klasický singl Please Don’t Touch. V tomtéž roce Girlschool vyšlo druhé album Hit and Run, které se v Kanadě dočkalo pozlacení. Na šňůře po Británii dívky předskakovaly kapelám Black Sabbath nebo Rush,“ popisuje Dušan Neumann. Vstupenky v předprodeji, který začal v těchto dnech, stojí 290 korun. K dostání jsou v síti TICKETSTREAM nebo v Bounty Rock Cafe.

 

PROGRAM – SOBOTA 15. 6. 2013

13:00 – 14:00 – VOTCHI

14:30 – 15:45 – ŠKWOR

16:15 – 17:30 – BANK OF JOE

18:00 – 19:00 – DYMYTRY

19:30 – 20:45 – ARAKAIN

21:15 – 22:45 – GIRLSCHOOL

 

více informací na: www.brcopenair.cz

 

video: