OLIVER MCGILLICK VYDÁVÁ SVŮJ DEBUT “SMOKERS DIE YOUNG”
20.3.2013
20.00
20.00

„Skladby, během nichž vás mrazí v zádech a vybavují se vám melancholické vzpomínky z vašeho života.“ I takové byly reakce, když se Oliver McGillick poprvé představil širší veřejnosti zhruba před dvěma lety v pražském klubu Akropolis. Tenkrát předskakoval pražské kapele Luno a dnes, po dvou letech, vydává svojí první sólovou desku.

 

Oliver McGillick, mladý nadějný zpěvák a pianista s australskými kořeny, natočil pod taktovkou držitele ceny Apollo 2012 a šesti nominací na ceny Anděl, Borise Carloffa, svůj debut “Smokers Die Young”, na kterém se hudebně podílí také kytarista Vypsané Fixy Meyla.

 

„Smokers Die Young je v podstatě uzavření jedné těžké životní etapy, během které pro mne hudba zastávala roli jakési duševní terapie. Je to deska o dospívání, o objevování sama sebe, je to o nešťastných láskách, ale je to také deska silně ovlivněna depresemi a úzkostlivými stavy. Následně ovšem také o motivaci a o tom proč člověk musí bojovat a za každou cenu jít dál. Je to taková moje osobní zpověď.“ popisuje Oliver McGillick vztah ke své nadcházející debutové desce.

 

Novinka se bude křtít 20. března v pražském Rock Café od osmi hodin za doprovodu poetického písničkáře Kuby Alexy a následně speciálního setu QOTA & Sleeping boy DJs (QOTA + Meyla /Vypsaná Fixa/).

 

„Smokers Die Young“ vychází pod labelem Championship Music v druhé půlce března 2013. CD bude dostupné 20. března v Rock Café, následně pak ke koupi ve fyzické nebo digitální podobě prostřednictvím internetových obchodů.

 

http://www.olivermcgillick.com

http://www.bandzone.cz/olivermcgillick