Oliver McGillick v Rock Café: Křest, melancholie a mrazení po celém těle!

20.března 2013 patřil pražský klub Rock Café mladému zpěvákovi a klavíristovi Oliveru McGillickovi, který zde pokřtil své debutové album „SMOKERS DIE YOUNG“.

 

Předskokanem byl Kuba Alexa, který zahrál skvělý, příjemně poslouchající, set. Poslední píseň byla věnovaná klubu Rock Café a všem, kdo tam pracují, jelikož ho má rád a tráví tam spoustu času.

 

Po menší přestavbě pódia začaly znít první tóny intra na které navázala první skladba večera, píseň Leaving, která působila dost depresivně. To potvrdil také  Oliver. Své písně se ten večer rozhodl hrát od nejdepresivnějších po ty veselejší. Další věcí byl tzv. „fuck you song“ s návem Distraction, který volně navazoval na první skladbu.

Olivera jsem ten večer viděla naživo poprvé, ale už od první chvíle, kdy začal hrát, jsem měla mrazení po celém těle. Bylo to něco naprosto neuvěřitelného. Nevím, kdy naposled se mi stalo, že mě vystoupení někoho tak maximálně pohltilo.

Šestou písní byl singl Smile, který spousta z vás mohla slyšet již dříve než v Rock Café. Po ní přišel již očekávaný křest. Původní plán byl ten, že album pokřtí Boris Carloff, producent alba, bohužel ho skolila nemoc, tudíž jeho místo převzal Lukáš Chromek z Airfare. „Já jsem vlastně rád, že tu Boris není, jelikož díky tomu můžu tuhle skvělou placku pokřtít já,“ prohlásil Meyla, kytarista Vypsané fiXy, který byl druhým z kmotrů a společně s Lukášem album pokřtili klasickým šampaňským. Následovala píseň Eyes Wide Open za kytarového doprovodu v podání Meyly.

 

Slow Down Breath byla jedna z následující skladeb, které vznikla jeden uspěchaný den a je vlastně o tom, že by jsme všichni měli zpomalit, aby jsme si uvědomili, proč na tom světě jsme. Při jedné z posledních věcí, Me and My life, doprovodili Olivera Kuba Alexa a Viki, která je autorkou písně.

Přihlížející fanoušci, rodina i kamarádi si vyžádali přídavek, po kterém se Oliver se všemi rozloučil. Na řadu přišla afterparty v podání QOTA & SLEEPING BOY DJs.

 

Skladby, během nichž vás mrazí v zádech a vybavují se vám melancholické vzpomínky z vašeho života.“ Takto někdo reagoval na Oliverovo vystoupení před dvěma lety. Já s ním naprosto souhlasím, na tento koncert budu dlouho vzpomínat a ráda se na nějakém dalším ukážu!

 

Playlist:

Intro, Leaving, Distraction, Last Rose Of Your Life, Fortune Teller, Cliché song, Smile, Eyes Wide Open, Slow Down, Stalker, Me and My Life, Rise and Fall