Od čerta k čertu tour i tak by se dalo nazvat pokračování jarní části tour Amelie karlovarské skupiny Liwid

Už to bude skoro rok, kdy jste je mohli vidět a slyšet na společném jarním turné s Divokým Billem. Hned na podzim 2013 Liwidi objeli stejná města, tentokrát již sami, jako při společné tour s Billama. Teď je můžete vidět třeba i ve Vašem městě a určitě je v létě potkáte na nějakém tom festivalu, kterých klukům rok co rok přibývá.

 

Kapela Liwid si získává své fanoušky především svými živými vystoupeními, které jsou plné energie a show. Také vydání své první desky s názvem Amélie bylo velkým krokem pro kapelu a očekávaným bonusem pro fanoušky. Jejich české texty skladeb se Vám lehce dostanou pod kůži. Kapela má svůj vyhraněný styl, ale dokáže své fanoušky nadchnout také punkem, ska nebo něčím tvrdším. My už teď můžeme prozradit první informaci, že kapela připravuje na podzim svou druhou studiovou desku. Jak nám prozradil frontman a manager v jedné osobě, Jenda, deska bude o trochu tvrdší, po hudební stránce, než první deska Amelie, ale určitě na ní budou novinky Tygr a Tracy nebo Maturantka, které kapela představí živě již nyní na jarní tour.

 

„Těšíme se na turné a letní festivaly jak malý kluci. Měli jsme dva měsíce pauzu a už to v nás vřelo. Musí to ven a taky že půjde. Odevzdáme se pro Vás na pódiu, jak jen to půjde.“ Postupně Vám budeme představovat také nové skladby, které na podzim natočíme a pustíme mezi Vás na naší druhé desce. dodává frontman kapely Jenda.

Ani s videoklipy Liwid nechtěji zůstat pozadu, hned po Amelii, který bude mít premiéru v dubnu se chystají natočit klip ke skladbě Klišé. My jsme se v tom lehce šťourali a dozvěděli jsme se, že v něm uvidíme i známe tváře, takže určitě se je na co těšit z tvorby téhle nadějné formace.

 

Album Amelie si můžete pořídit na oficiálních stránkách skupiny. Navíc uděláte i dobrý skutek, zakoupením desky v hodnotě 149 Kč totiž přispějete částkou 50 Kč na Nadační fond Českého rozhlasu – Světluška a pomůžete tak lidem se zrakovým postižením. Více o Světlušce na www.svetluska.net

 

Pokud si nechcete nechat ujít plánované jarní turné Amelie a rádi byste se dozvěděli o dalších připravovaných akcích, pak sledujte KONCERTY na www.bandzone.cz/liwid nebo na stránkách kapely www.liwid.cz

JARNÍ TOUR AMELIE 2014 – termíny koncertů

01.03. – AMELIE TOUR – OSTRAVA, Barrák

14.03. – AMELIE TOUR – DOMAŽLICE, Death Magnetic

22.03. – AMELIE TOUR – KARLOVY VARY, Paderewsky (Husovka)

25.03. – AMELIE TOUR – PRAHA, La Loca

04.04. – AMELIE TOUR – OPAVA, klub Art

09.04. – AMELIE TOUR – OLOMOUC, Bounty Rock Cafe

11.04. – AMELIE TOUR – CHRUDIM, R klub

23.04. – AMELIE TOUR – PLZEŇ, Pod Lampou

17.05. – AMELIE TOUR – ČESKÉ BUDJOVICE, mcFabrika