Nový hudební projekt muzikantů zpěvačky Ivy Fruhlingové je tu!

zdroj: archiv kapely

Videoklip doprovází píseň Fire pelhřimovského muzikanta Václava Polanského, který loni založil novou skupinu On Air. „Natočení videoklipu a jeho umístění na YouTube dává možnost šířit hudbu pro posluchače každému, aniž by za sebou musel mít nějaké vydavatelství,“ vysvětluje Polanský, který není v hudební branži žádným nováčkem. Se zpěvačkou a modelkou Ivou Frühlingovou a Peterem Boškou působil v seskupení No Panic, v němž složil a také nazpíval píseň Neřeším, která pronikla do českých rádií.

 

Píseň Fire, je v současné tvorbě Václava Polanského spíše výjimkou. „Je to disko píseň, je elektronická, zatímco On Air je akustická kapela se syrovým zvukem a minimem efektů,“ říká hudebník, který působil v Praze a nyní se vrátil do Pelhřimova.

 

Další muzikanti v kapele On Air se rekrutovali z jiné pelhřimovské formace, a to Jazz Pilgrim. Polanský sám vyměnil bubny za akustickou kytaru a rytmiku On Airu vytváří unikátní nástroj cajón, jakási bedýnka s ozvučným otvorem a strunami uvnitř. Ovládá ho Tomáš Zajíc, za basou stojí David Valenta a na flétnu hraje Lukáš Kmoch.

 

Videoklip se kromě okolí Pelhřimova natáčel také v Humpolci, v Telči a v Praze.

 

Videoklip k vidění zde:

http://www.youtube.com/watch?v=HHd1cHVfhag