Nový festival Slunovrat sází na známé tváře a rodinné prostředí

Nultý ročník festivalu Slunovrat, který proběhne 23. a 24. června v areálu Sázavského ostrova, s sebou přinese mnoho zvučných jmen a představí interprety, kteří mají slušnou šanci dostat se do popředí české hudební scény.

 

Festival Slunovrat zaujme hlavně složením muzikantů, kteří na něm vystoupí. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Můžete se těšit například na Richarda Müllera, Anetu Langerovou, Pavla Calltu nebo Thoma Artwaye. Na festivalu si tak celá rodina najde to své. Slunovrat je opravdu rodinnou záležitostí. Pro děti je připraven doprovodný program, skákací hrad, dětský koutek s hlídáním nebo loutkové divadlo. Děti do 6 let a do 100cm mají vstup zdarma. „Festival jsme chtěli uspořádat z ryze českých písničkářů a interpretů, kteří si lidé rádi zazpívají třeba u táboráku“, říká ředitelka festivalu Nikol Poselová.

Na festivalu vystoupí nové tváře, které vybrala porota a fanoušci na Facebooku. Z 200 přihlášených soutěžících porotu nejvíce zaujala folková skupina Tamdoletma, fanoušky na Facebooku nejvíce zaujala Tereza Jakobová. Na festivalu se představí také pražští The Lazy Bones a kapela ŠouflŠou, která se věnuje převážně akustické tvorbě. Vstupenky jsou v předprodeji za cenu 590,- na dva dny, na místě budou v prodeji za 790,-. Kemp Sázavský ostrov momentálně hlásí vyprodáno, je ale možné využít stanové městečko nebo využít parkoviště pro karavany. V těsné blízkosti areálu je parkoviště pro zhruba dva tisíce míst. Jelikož je Sázava oblíbená hlavně u vodáků, mohou využít připravenou úschovnu pro rafty a kánoe.

Fanoušci Pavla Callty si na Slunovratu mohou poslechnout písně, které budou součástí jeho nového alba. Vít Sázavský se skupinou Neřež (původně Nerez) představí i novou členku své kapely, se kterou ale nevystupují pravidelně. Jde o slovenskou zpěvačku Katku Koščovou, která vyhrála v roce 2005 soutěž Slovensko hledá Superstar. Nebude chybět ani akustická stage, věnovaná měně známým kapelám. „Před osmi lety jsme rozjeli soutěž, která se jmenuje Šance Muzikus. Kapely, které se do ní přihlásí, musí zpívat česky, popřípadě slovensky. Odměnou těm, kteří se zúčastní živého finále, je to, že jim rozdáme sloty na festivaly. Kapely neomezujeme žánrově, ale pokud se nám líbí, tak chceme, aby na festivalech zahrály akusticky“, popsal průběh soutěže Daniel Andel.   Ze soutěže Šance Muzikus postoupily skupiny For in Van, Fragmenty, nebo kapela Liwid. Ze slovenské hudební scény se můžeme těšit na Miro Šmajdu, který na festivalu zatančí a zahraje na akustiku. A protože vystupuje před Františkem Nedvědem, kterého poslouchal už jako malý kluk, připravil si pro něj překvapení k jeho sedmdesátým narozeninám.