November 2nd se po pauze vrací s novým klipem a vyrážejí na turné

foto: archiv kapely

Hranicko pražská kapela November 2nd se po více jak půlroční pauze, způsobené mateřskými povinnostmi frontmanky Alexandry Langošové, vrací na koncertní pódia. V pátek začíná v Karlových Varech druhá část jejich turné k loni vydanému albu Night Walk with Me, se kterým pomáhala slavná písničkářka Suzanne Vega. Zároveň představuje nový videoklip ke skladbě Runaway Feeling, který vznikl ze záběrů zářijového koncertního křtu albové novinky v pražské Malostranské besedě. Tehdy se k November 2nd připojil bubeník Suzanne Vegy Doug Yowell a producent alba a kytarista Steve Walsh.

„Na turné se po pauze moc těším. Jednak jsem ráda, že si zazpívám něco jiného než Halí belí a navíc mám skvělý pocit z první zkoušky, kterou jsem si moc užila. Šlo nám to tak dobře, jako kdyby vůbec žádná časová prodleva mezi hraním nebyla,“ popisuje zpěvačka Saša Langošová.

Kromě svých nejznámějších písniček jako Tomcat Blues, Cut Up nebo Run přehraje kapela na turné téměř všechny písničky z aktuální nahrávky Night Walk with Me a navíc nabídne průřez celým repertoárem. „Do playlistu jsme vrátili rockovější písničky, které jsme nějakou dobu nehráli, protože jsme měli akustické období. Nově přidáváme i coververzi swingové vypalovačky z 50. let I’m Shaking od Little Willie Johna,“ dodává Langošová.

Odkaz na videoklip:

httpv://www.youtube.com/watch?v=x4UX1OMBI1E&list=UUaDhUH58Uy5aKV5XgU7eEEA&index=1&feature=plcp

Zajímavostí podle ní bude i to, že baskytarista November 2nd Vladimír Guma Kulhánek koncerty zčásti odehraje na nástroj legendárního českého basáka Vladimíra Padrůňka, který zemřel v roce 1991. „Padrůňkova baskytara ležela dvacet let pod postelí jeho bratra, kterému bylo líto, že se na ni nehraje. Tak ji Gumovi půjčil. Ten nástroj má stále obrovský charakter. Vždyť se na něj nahrávala třeba první deska Vladimíra Mišíka či nahrávky Jazz Q nebo Energitu,“ doplňuje zpěvačka.

November 2nd na turné rovněž představí svůj nový videoklip ke skladbě Runaway Feeling, který vznikal během zářijového křtu kapely v Malostranské besedě. „Nápad natočit klip z posbíraných záběrů koncertu, na kterém s námi hrál bubeník Suzanne Vegy Doug Yowell, dostali naši kamarádi z FAMU až v den křtu. Za pár hodin dali dohromady techniku a tým pod vedením režisérky Denisy Strmiskové, která s námi pracovala už na vzniku fotografií do bookletu,“ popisuje Langošová.

Režisérka měla na starosti jednu kameru, druhou obsluhoval Šimon Dvořáček. Záběry nakonec sestříhal Michal Böhm.

Kromě kytaristky a zpěvačky Saši Langošové hrají v November 2nd baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, kytarista Roman Helcl (Anna K., Janet Robin), pedalsteel kytarista David Babka (Plees the Trees, Aneta Langerová) a bubeník Martin Vajgl (Wanastovi Vjecy, Čechomor…).

 

Termíny turné:

5.5 2012 Karlovy Vary – Divadlo Husovka

9.5 2012 Olomouc – Jazz Tibet Club

14.5. 2012 Ostrava, klub Parník

15.5 2012 Praha, Palác Akropolis (jako host Michala Prokopa a Framus Five)

22.5. 2012 Brno, KD Rubín (jako host Michala Prokopa a Framus Five)

7.6. 2012 Ústí nad Orlicí – Město v pohybu

 

Biografie:

November 2nd vznikli koncem 90. let v Hranicích a za sebou mají úspěšné koncerty po Evropě a USA. Předskakovali takovým hvězdám jako jsou Alanis Morissette, Suzanne Vega, Spin Doctors, Bryan Adams nebo David Gahan. Skvěle se uvedli už svým debutem Midnight Desert, za který byli nominováni na cenu APH Anděl v kategorii „Objev roku“ a zvítězili v Anketě Žebřík časopisu Report. Druhé album Little Miss Behavin‘ & the Troublemakers si vysloužilo nominace v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategoriích „Nejlepší domácí zpěvačka“ a „Nejlepší domácí pop“. Kromě zpěvačky a kytaristky Saši Langošové v November 2nd hrají zkušení muzikanti – legendární baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, kytarista Roman Helcl (Anna K.) a pedalsteel kytarista David Babka. Na bicí se střídají excelentní hráči Doug Yowell (Suzanne Vega, Sean Lennon…), Martin Vajgl (Wanastovi Vjecy, Čechomor…) a Dano Šoltis (IMT Smile, Lenka Dusilová…).