No Distance Paradise & Tichonov na společném tour!
21.10.2013
14.00
14.00
22.10.2013
14.00
14.00
23.10.2013
14.00
14.00
24.10.2013
14.00
14.00
26.10.2013
14.00
14.00

foto: archiv_No Distance Paradise

 

Polovina října letošního roku nabídne českým posluchačům skutečnou hudební lahůdku zosobněnou ve společné tour opravdu nadějných kapel české klubové scény. No Distance Paradise i Tichonov v letošním roce vydali (nebo teprve vydají) debutové desky, které sklízejí úspěch i u těch nejrenomovanějších hudebních kritiků. Při jejich společné šňůře navštíví v šesti dnech hned 5 měst a představí tak svoji aktuální tvorbu českému publiku.

 

Na jednom podiu se sejde parta z Olomouce, která si říká No Distance Paradise, a Tichonov, jejímž domácím městem je Valašské Meziříčí. No Distance Paradise se na české hudební scéně pohybují již 5 let, ovšem desku Challenge Gravity vydali až v polovině roku 2013. Na této desce spolupracovali s Dušanem Neuwerthem (Tata Bojs, produkoval Kryštof, Charlie Straight, Vypsaná Fixa) nebo Jiřím Koubou (kytarista Sunshine). Challenge Gravity vzbudila u hudebních kritiků velmi pozitivní ohlasy hlavně vzhledem k nevídané vyspělosti aranží a výslednému soundu. Zajímavostí je, že členové No Distance Paradise před touto kapelou, nepůsobili v žádných dalších uskupeních, a je to tak jejich „rodný“ projekt. V loňském a na začátku letošního roku je mohli posluchači vidět po boku Sunshine, kterým více jak rok supportovali při tour Back to the roots, jež zahrnovala více než 20 koncertů po celé ČR, či na velkých letních festivalech (Rock for People a další).

 

Odkazy:

www.nodistanceparadise.com

www.bandzone.cz/nodistanceparadise

www.facebook.com/nodistanceparadise

 

tichonov

foto: archiv_Tichonov

 

Jestliže jsou No Distance Paradise neovlivnění předchozími projekty a hudebně vyrostli v tomto uskupení, u Tichonov je tomu právě naopak. Kapela těží z obrovských zkušeností jejich členů a na výsledné muzice je to skutečně znát. Bubeníka Jana Janečka můžete znát například z kapely LUNO, Piano či Republic of Two, kytaristu Jana Boroše z Fiordmoss a baskytarista Jiří Petřek působí v kapele Elektrick Mann. Na pozici kytara a zpěv pak působí charismatický David Schwager. Loni na podzim kapela odehrála premiérový koncert před vyprodanou Archou jako support Glena Hansarda a letos v lednu natočila debutové CD s názvem Overnight za produkce Roba Bochnika z The Frames. Album vychází v říjnu letošního roku a mnohými je považována za velké očekávání české hudební scény.

 

Odkazy:

www.bandzone.cz/tichonov

www.facebook.com/tichonovband

 

Nenavštívit některou ze zastávek tour No Distance Paradise & Tichonov by tedy bylo nejspíše velkou nerozvážností, a to zejména pro ty posluchače, kteří věří, že se na české scéně může urodit svěží vítr z hor, nebo chcete-li – vítr ze západu.

 

Data koncertů:

21.10. Anděl Music Bar, Plzeň

22.10. Rock Cafe, Praha

23.10. Olomouc S-cube

24.10. Kabinet Múz, Brno

26.10. M-klub, Valašské Meziříčí