NEJVĚTŠÍ PŘEDPRODEJE Z FESTIVALŮ MÁ JAMROCK!

Největší předprodeje mezi českými letními hudebními festivaly má aktuálně JamRock, který se letos uskuteční opět v Žamberku od 4. do 6. června 2015. Vyplývá to z údajů sítě Ticketstream. Aktuální čísla nebo vyprodaný loňský ročník potvrzují, že JamRock patří k nejrychleji rostoucím tuzemským festivalům.

 

Letos se opět posouvá výš a fanouškům servíruje kompletní domácí hudební špičku nebo skvělá zahraniční jména, jež táhnou davy fanoušků – např. britské SKINDRED nebo The QEMISTS. Jeho návštěvníci budou moci nově využít i výrazně propracovaný areál pro děti včetně samostatného programu.

 

Vstupenky na tři dny nabité hudbou a bohatým doprovodným programem lze aktuálně koupit za 490 korun.

„Z předprodejů máme radost. Zájem o vstupenky přikládáme tomu, že kromě hlavního mainstreamu nabízíme spoustu alternativních, ale i punkových nebo třebas i metalových kapel. Ty takzvaně „profláklé“ dáváme divákovi jako jistotu, ty ostatní mu přinášejí to, co je festivalovou podstatou – objevování nového,“ říká dramaturg JamRocku Libor Pavlata.

 

Z českých kapel podle něj festival představí například program Tatabojs, kteří na JamRock přijedou s novým CD, nejžádanější české kapely a interprety jako jsou Chinaski, Tomáš Klus, MIG 21, Horkýže Slíže, Wohnout nebo metalové hvězdy Tortharry, Škwor či Arakain. Prostor dostane i experimentální set jednočlenné kapely Circus Ponorka, Voxel, Stand back 20 feet , Glad for Today nebo Ready Kirken ve folkové podobě s podporou českých symfoniků.

 

Festivalový tým se navíc rozhodl navýšit i počet pódií ze dvou hlavních na sedm. K tomu navíc zachová i vložený festival JamFOLK v Zahradě – v samostatném areálu pod rozhlednou Rozálka, která je zaměřená na world music, alternativní country a folk a loni sklidila velký ohlas.

 

„Na nových pódiích se budeme zaměřovat na známá, avšak ne příliš okoukaná jména. Na své si přijdou fanoušci Xindla X, Fast Food Orchestra, nebo rockové klasiky skupiny Vltava. Nejmladší části převážně dívčího publika přivezeme Bena Cristovao,“ doplňují pořadatelé, kteří slibují i více punku či ska.

 

Letos poprvé tým JamRocku postupně tvoří areál ve spolupráci s profesionálními výtvarníky a uvnitř festivalového města plánuje mnohem více mimohudební zábavy i výrazně propracovaný areál pro děti včetně samostatného programu. „Krásná příroda Orlických hor, zajištěná vlaková doprava z Hradce Králové a Pardubic přímými vlakovými i autobusovými spoji, na české poměry nebývalá čistota areálu jsou příčinou prudkého růstu obliby JamRocku,“ doplňuje Pavlata.