Nejlepší americká rocková zpěvačka veze do Olomouce nové písničky a plánuje další album s Joe Bonamassou!
15.6.2012
10.00
10.00
10.00
10.00

zdroj: archiv_Beth Hart

 

Nové písničky, které v současné době připravuje pod producentským dohledem slovutného Kevina Shirleyho, jenž spolupracuje s umělci jako jsou Led Zeppelin, Aerostmith nebo Joe Bonamassa. To veze do Olomouce v současné době jedna z nejlepších amerických rockových zpěvaček Beth Hart.

Ve zdejší Korunní pevnosti vystoupí v pátek 15. června 2012 jako headliner nového dvoudenního rockového festivalu Bounty Rock Cafe Open Air. O den později v hlavním čase představí britského klávesistu a skladatele Kena Hensleyho. Jeho jméno znají zase fanoušci rockové hudby z hardrockové legendy Uriah Heep, se kterou v sedmdesátých letech napsal největší hity jako July Morning či Lady in Black.

 

V poslední době hodně trávím čas psaním a skládáním hudby. S producentem Kevinem už vybíráme skladby, které nahrajeme, Bude jich asi deset. Některé z nich představíme i olomouckému publiku,“popisuje Beth Hart.

 

Nový materiál bude podle ní rozdílný oproti zatím poslednímu popovějšímu albu My California. „Nyní chci udělat něco více elektrického, ale pokud jde o hard-rock, ke kterému bych se ráda přiblížila, tak to bude něco ve stylu jako je písnička For my Friends z desky Don´t Explain, kterou jsem natočila s Joe Bonamassou,“ dodává zpěvačka, která nedávno sklidila obrovský ohlas za společné album právě s tímto bluesovým velikánem. A společně prý chystají další. „Už máme objednané studio na leden 2013. Vím, že to je ještě daleko, ale Joe je workoholik, kalendář už má přeplněný na rok dopředu. Nemám ještě přesné informace, takže nevím, zda to bude opět zahrnovat coververze nebo něco zcela nového,“ popisuje Beth Hart, kterou na podiu doprovodí rockeři Jon Nichols, Tom Lilly a Todd Wolf.

 

Někdejší frontman Uriah Heep Ken Hensley do hanácké metropole zase přijede zahrát s norským bandem Live Fire jak největší hity Uriah Heep tak materiál z posledních alb Faster a Blood on the Highway. Zahraniční jména Bounty Rock Cafe Open Air doplní melodicko-hardrocková formace Human Zoo z Německa, která v Česku zahraje poprvé a rovněž pouze v Olomouci. Domácí scénu budou reprezentovat přední rockeři jako například Kamil Střihavka se skupinou Leaders či Michal Pavlíčeks kapelou a další.

 

Lístky na nový dvoudenní festival, který se odehraje v Korunní pevnosti, lze koupit v síti TICKETSTREAM nebo v Bounty Rock Cafe Olomouc. „Přestože se jedná o první ročník a jméno si tudíž teprve budujeme, přinese festival skutečně prvotřídní kvalitní rockovou hudbu, která v Olomouci zatím nebyla. Pokud například srovnáme vystoupení Kena Hensleyho s jeho domovskými Uriah Heep, jednoznačně to vyzní ve prospěch Kena, v jehož srovnání jsou Uriah Heep spíše svůj vlastní revival,“uzavírá pořadatel festivalu Dušan Neumann.

 

více informací na: www.brcopenair.cz

Předprodej vstupenek v síti TICKETSTREAM nebo v Bounty Rock Cafe Olomouc.