NATRUC 2013: Iné Kafé a Tata Bojs rozhýbali celý Kmochův ostrov!

Počasí jako na objednávku, přátelská atmosféra, skvělá organizace, výborné jídlo a pití a hlavně hudba – tak to je ve zkratce charakteristika letošního, již 16. ročníku kultovního festivalu na Kmochově ostrově v Kolíně – NATRUC 2013! 

 

Brány kolínského Kmochova ostrova se pro návštěvníky otevřely kolem půl dvanácté. Již první kapely lákaly plno fanoušků, kteří měli připravené pláštěnky a nepromokavé bundy, což se po zkušenostech z loňských ročníků nelze divit. Tentokrát ovšem mohli návštěvníci s klidem tyto ochrany proti dešti vyhodit do košů. Hned po prvních tónech, o které se postaraly formace Sabrage – v čele s Juliánem Záhorovským, Saved by the Fortune a Blank Out, bylo jasné, že počasí si pořadatelé na tento ročník objednali.

Před Staropremen stage se to začalo plnit návštěvníky úderem čtrnácté hodiny, když nastoupila kapela Enter. Od této chvíle se zde lidé drželi v celku hojných počtech. Na tomto pódiu se vystřídaly hvězdy jako O5 a Radeček, Goodfellas, UDG, Kamil Střihavka & Leaders, Skyline a samozřejmě Tata Bojs. Festival NATRUC se stal jedním z devíti festivalů, kde kapela Tata Bojs předvedla svůj unikátní projekt k 25. výročí svého vzniku s názvem Cyklace, aneb Tour domácí.

 

Na Kiss Delta Stage se střídaly hvězdy jako Covers for Lovers, ZakázanÝovoce, Dymytry, Imodium, Zoči Voči, Rybičky 48, Visací zámek a největší star tohoto pódia Iné Kafe ze Slovenska. Před touto pop-punkovou až punkovou stage bylo nepřetržitě narváno a fanoušci si užívali hudbu svých oblíbenců plnými doušky. Na této stage si opravdu našel každý, to co má rád. Kdo by si také nezazpíval například Vem si mě, Břehy, Stratený, Emily, Známka punku či Růžovou zahradu. 

 

Zdálo by se, že to pro jednodenní festival stačí, ale v areálu festivalu NATRUC se objevilo i třetí pódium a to Óčko music stage – šapitó. I pod tímto pódiem byl neustále nějaký ten fanoušek. Z tohoto stanu se nesly písně kapel Rock Base, Hard to Frame, Double Stroke, Mother’s Angeles a CrossBand. V šapitó dostali prostor i jednotlivci – Rocky Leon nebo Pekař, který měl pod pódiem věrné osazenstvo a jeho koncert působil velmi přátelsky.

 

Když jste si zrovna odběhli od pódia mohli jste si dát občerstvení, namalovat si obraz na ,,Zeď nářků“ či si odskočit pro nějaký ten podpis či fotku ke stánku, kde se konaly autogramiády téměř všech vystupujících interpretů.

Podtrženo sečteno – po celý den panovala na ostrově výborná atmosféra, která sršela za všech koutů, počasí bylo na jedničku, návštěvníci se výborně bavili. Toto byl festival, jak má být!

 

Fotogalerie…