Na Votvíráku vystoupil rekordní počet interpretů. Lákadlem byly Chinaski, Divokej Bill nebo Chaozz!

Festivalová sezóna bez Votvíráku by byla jako seriál Simpsonovi bez gaučové scény. Proto se i letos sjelo více jak 60 000 fanoušků české a slovenské hudby o víkendu 15. – 17. 6 . na letiště Boží Dar v Milovicích, aby společně přivítali léto a s ním spojené festivaly.

 

A program byl opravdu nabitý. Pro milovníky rapu a hip hopu byla připravena Red Bull Music Stage, na které během pátku vystoupili Rest, Sodoma Gomora, Smack nebo Paulie Grand.  Na rockové scéně se vystřídali kapely Wohnout, Dymytry, Mirai nebo Pipes and Pints. Hlavní jeviště patřilo takovým jménům jako UDG, Mig21, Ewa Farná nebo Chinaski.

 

Sobotní program zahájila na centrálním jevišti mladá kapela Rocksana. Na hlavní stagy se vystřídaly kapely Walda Gang, Sto zvířat, Divokej Bill nebo Jaroslav Uhlíř. O záplavu rocku se postaral Xindl X, Arakain, Škwor, Horkýže Slíže nebo Debustrol. Ti, kterým rock nevoní, se mohli pohybovat v blízkosti Red Bull Music Stage. Tam během soboty vystoupili Gambrz Reprs, PIO SQUAD, PSH nebo kapela Chaozz. Připraveny byly také nonstop zóny, ve kterých se mohli přítomní bavit až do brzkých ranních hodin.  Šlo o hudební bary, ve kterých našla zastoupení celá řada hudebních stylů.

 

I letos byl pro návštěvníky připravený bohatý doprovodný program. Kromě pouťových atrakcí nechyběl také skákací hrad, nafukovací překážková dráha nebo bubble football. K dispozici bylo velké množství stánků s nejrůznějšími pochutinami – od klasických langošů až po hamburgery a pizzu. Samozřejmostí bylo i nespočetně mnoho stánků s alkoholem. U Jägermeistera bylo možné za pár vypitých panáků získat věnec na krk a u lodě Kapitána Morgena třeba zase pirátský klobouk.

 

Návštěvníci mohli využít také mnoho výhod, které pro ně organizátoři připravili. Jednou z nich byl například svoz autobusem z Mladé Boleslavi či Prahy – Černého mostu. Další výhodou byly také VIP vstupy a klubové karty. Ty umožnily fanouškům parkovat v bezprostřední blízkosti areálu, návštěvu ve VIP baru nebo možnost spát ve VIP stanovém městečku.