Na punkový večírek Prague Sounds Good dorazí i Pennywise!

Pankáči mají o důvod k radosti víc – na dvoudenní koncertní mejdan Prague Sounds Good dorazí spolu se SUM 41, Millencolin a NOFX i další slavní Kaliforňané – Pennywise! Zatímco Sum 41 a Millencolin ovládnou pódium Fora Karlín 23.srpna, tandem NOFX a Pennywise ho vezme útokem o den později. Oba večery v úvodu publikum rozehřeje speciální host, jména těchto dvou předskokanů budou zveřejněna zanedlouho.

 

Pennywise

Americká skupina Pennywise, která se pro své jméno inspirovala knihou Stephena Kinga, vznikla v roce 1988 v Kalifornii. Jejich velký potenciál hned zkraje odtušil Brett Gurewitz z Bad Religion, který si Pennywise okamžitě odchytil pro svoji nezávislou nahrávací společnost Epitaph. Pod její záštitou o tři roky později kapela debutovala s prostě pojmenovanou nahrávkou Pennywise.

Přestože jak tento debut, tak jeho následník Unknown Road, byly kritikou i posluchači velmi vřele přijaty, do celosvětového povědomí se skupina zapsala až s třetí deskou About Time z roku 1995, se kterou také prvně bodovala v přehledu nejprodávanějších alb v prestižním Billboard chartu TOP 200, ve kterém pak figurovala převážná část jejich nadcházejících desek.

Do dnešního dne natočili jedenáct studiových alb, vydali jednu koncertní nahrávku, dvě EP a jedno DVD.

Spolu s NOFX, Rancid, Blink-182, Bad Religion, Green Day nebo Offspring Pennywise formovali novou punkovou vlnu, která v 90.letech zachvátila celý svět. Do roku 2007 měli prodány více než tři milióny desek, což z nich učinilo jednu z nejúspěšnějších nezávislých punkových kapel.

 

Vstupenky na Prague Sounds Good jsou k dostání v síti Ticketportal. Návštěvníci mohou volit mezi jednodenními vstupenkami v ceně 790 korun nebo dvoudenními za 1390 korun.