My own Story: „Naší hudbou chceme inspirovat všechny, ke kterým se dostane!“

zdroj: archiv kapely_promo 2011

 

Pražská kapela My own Story odstartovala včerejším dnem své jarní turné LIFE&PARTY TOUR s kapelou Stay Subway v pražském klubu Futurum. Ještě před tím jsme se kluků zeptali na pár otázek a tady jsou!

 

Ahoj, tak nejdřív se čtenářům představte, kdo jsou My own Story?

Ahoj, jsme kapela My own story. Hrajeme rock a kapela funguje od roku 2006. Kapelu tvoří zpěvák a kytarista Matěj Hejduk, bassák Tomáš Kašpar, sólová kytara Jan Wenig a za bicíma Luboš Květ.

 

Zabrouzdáme do minulosti. Ještě ve staré sestavě jste objeli turné s kapelou Imodium. Kde se vzala tahle příležitost? Dalo Vám turné něco?

Tour s kapelou Imodium vzniklo díky společnému managerovi Jugimu, který s kapelou Imodium spolupracuje již delší dobu. Když pod svá křídla přibral i nás, tak se naskytla tahle příležitost a ta se neodmítá:).

 

Slyšela jsem pár názoru, že Vaše hudba je podobná kapele Sunrise Avenue. Máte nějaký vzor, kterým se v hudbě inspirujete?

O tomhle slyším prvně:). Vzorů v hudbě máme samozřejmě spoustu, takže vyjmenovat je všechny ani nejde, ale každopádně hudbu, kterou spolu děláme, je hudba naše, kterou chceme inspirovat všechny, ke kterým se dostane.

 

My own Story, v překladu Můj vlastní příběh. Jsou Vaše písně „ze života“? Kdo v kapele skládá texty a hudbu?

Hudbu skládáme samozřejmě celá kapela. Texty, které píšu (Matt), jsou víceméně opravdu „my own story“, protože je to nejlepší možnost, jak „vykřičet“ do světa věci, který leží člověku nejen na srdci.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=L6qI4F6anwc&list=UU9CZ8sMbOcEIoHBEU2OKKSw&index=4&feature=plcp

 

4.1.2012 vám vyšla debutová deska Heartless, jak jste s ní spokojeni a kde se natáčelo? Nějaký zážitek z nahrávání?

Natáčelo se ve studiu v Hradci Králové a zážitků a historek kolem natáčení je spousta. Drtivá většina je ale nepublikovatelná:-D

 

Jaký význam má fotka na bookletu a kdo je autorem?

Autorem fotky je náš bubeník Lubi. Význam fotky je spojen s názvem alba „Heartless“ a právě text songu „Heartless“ je takovým vodítkem k vysvětlení proč tento název alba, proč tento název songu, proč tenhle booklet.

 

4.1.2012 také proběhl křest nového alba v pražském Rock Café. Proběhlo vše podle vašich představ?

Křest proběhl ve finále skvěle, lidí přišlo nad naše očekávání, atmosféra nezapomenutelná, takže v tomhle ohledu maximální spokojenost. Samožřejmě, jak už to bývá, v den koncertu se postupně pos*alo spousta věcí, jako například dodávka předkapely, která měla přivézt část aparatury atd. Všechno se ale nakonec podařilo vyřešit a tak jsme si mohli užít tu skvělou atmosféru.

 

Kmotrem Vaší desky byl Thom z kapely Imodium. Proč jste si vybrali právě jeho?

Thoma jsme vybrali proto, že je to ve spojení s kapelou velice důležitá osoba. Přátelství, které jsme navázali právě během tour s Imodium vedlo i ke spolupráci na nahrávání desky a tak byl první, kdo by měl křtít naší debutovou desku.

 

Ke vstupence navíc každý dostal zdarma CD. Jaké jsou reakce fanoušků na desku?

Deska je poměrně rozmanitá, tak si tam každý posluchač může najít to svoje. Reakce fanoušků jsou vesměs velice pozitivní, což nás samozřejmě velice těší a podporuje nás to k další tvorbě.

 

Je v plánu natáčení videoklipu? K jaké písničce?

Natáčení videoklipu už jsme začali, natočená je zhruba půlka videa. Klip bude k singlu „Perfect time“.

 

 

7.března začíná Vaše turné s kapelou Stay Subway. Kde se na Vás fanoušci můžou těšit a kam se nejvíc těšíte vy?

Během tour se podíváme do Brna, Plzně, Liberce, Příbrami, Strakonic, Kladna a Loun a samožřejmě nevynecháme ani domovskou Prahu na začátku a konci tour. A nedá se říct, že bychom se někam těšili více či méně, protože hrajeme rádi všude..:)

 

V každém městě s vámi zahraje domácí host. Je nějaká kapela na kterou se fakt těšíte?

Pozvali jsme záměrně kapely, které se nám žánrově podobají, takže se těšíme na všechny.

 

Je obávaný rok 2012. Jaký je váš názor na konec světa?

Nestane se vůbec nic, ale „osudné“ datum 21.12. bude dobrou příležitostí pro uspořádání velké párty ve stylu „No tomorrow!!!“:-D

 

5x a rychle

Akustická kytara x elektrická kytara – oboje je super

Klub x festival – oboje je super:)

Angličtina x čeština – angličtina:)

Pivo x víno – oboje je super:)

Zima x léto – oboje má svoje pro a proti, ale obojí je super:)

 

Vzkaz čtenářům I-kliku a fanouškům.

Díky za vaší dosavadní přízeň My own story a doufáme, že si s náma budete užívat muziku ještě hodně dlouho:).