My own Story – Heartless (2012)

My own Strory představují svoje nové album s názvem „Heartless“. Pro kluky je to debutové album, které mělo oficiální křest 4. ledna 2012 v pražském Rock Café. 

 

Není na škodu si kapelu nejdříve trochu představit. Tato čtyřčlenná partička pochází z Prahy. Sami o sobě tvrdí, že hrají rock. Kapela prošla od nápadu na založení v roce 2006 mnoha personálními změnami. Po prvních zkouškách velice rychle začali hrát po známých klubech. V roce 2008 vyrazili na první turné s kapelou Imodium. Mají za sebou i koncerty s UDG a dalšími. V Praze si vybudovali slušnou fanouškovskou základnu. Platí za kapelu, která si na pódiu dokáže získat pozornost publika a především srdce fanynek.

Aktuální sestava a nástrojové obsazení je následovné: zpěv a kytara: Matěj Hejduk; bassa: Tomáš Kašpar; sólová kytara; Jan Wenig a bicí: Luboš Květ.

 

„Heatless“ je hudebně zajímavé album, které stojí za poslech od začátku až do konce. Je totiž značná šance, že si ho oblíbíte natolik, abyste z toho učinili denní rutinu. Někomu možná bude dělat drobný problém, že zpěv  je  pouze v angličtině. Nemusíte však hned panikařit. Angličtina do této hudby sedí daleko víc, než cokoliv jiného. Navíc MoS mají poslouchatelnou angličtinu, u které se hned nezděsíte a neunudíte k smrti. Patří ke kapelám, které vás zaujmou hlavně hudebně. V jejich tvorbě najdeme spoustu energetických částí, které záhy vystřídá harmonické vyklidnění. A tak stále dokola, akorát pokaždé s něčím jiným.

 

Celé CD trvá 27 minut. Obsahuje 8 písní: 1-„Sara, wake up“; 2-„This is me“; 3-„Breathe with me“; 4-„Perfect time“; 5-„Heartless“; 6-„For the memories“; 7-„My sunshine“; 8-„Roads and promises“

 

Mezi písně, které stojí za pozornost patří: „Sara, wake up“; „Perfect time“; „For the memories“; „Roads and promises“

 

Celé album začíná písní „Sara, wake up„. Tato píseň vás příjemně naladí a uvolní ve vás příjemnou atmosféru. Za zmínku stojí nápaditá hc mezihra, která do jejich spíše jemnějšího stylu skvěle zapadá. Další 2 písně „This is me“ a „Breathe with me“ jsou příjemné a uklidňující. Pro posluchače jsou nenáročné a přesto zaujmou. Jen těžko budeme na české scéně hledat kapelu, která by dokázala uplatnit podobné nápady.

Další píseň „Perferct time“ by se dala označit do značné míry jako epické dílo. Píseň je pomalá a přesto napsaná tak, že obsahuje spoustu silných momentů. Jednoznačně nejjemnější píseň na albu. V pořadí 5. píseň nese název celého alba, „Heatless„. Album, se stejně jako tato píseň nese v poklidném duchu. Což byl určitě i záměr muzikantů samotných.

Vyjímku potvrzující pravidlo najdeme hned v další písni „For the Memories„. U této písně zaujme posluchače nejvíce prostřední část, která je vysloveně povedená. Jediná akustická píseň nese název „My Sunshine„. Je nápaditá a snadno se do ní zaposloucháte. Naopak jeden z nejsvižnějších kousků si MoS schovali až úplně na konec. Nese název „Roads and Promises“ a můžeme říct, že je to pravá píseň na vystoupení, kde nemůže nechat publikum klidné. I když má lámavou melodii a né každý ji hned přijde na chuť.

Na každý pád se My own Story podařilo dát dohromady CD, které zní nejlépe jako celek. Žádná píseň z něj vysloveně nevystupuje před ostatní. Největší mínus zůstává jeho délka, která je „jen 27 minut“. Můžeme se proto těšit, co nám kluci připraví příště. Tahle várka písniček stojí za to.

 

Zde si poslechnětě píseň „Perfect time“, která se nachází na aktuálním albu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=L6qI4F6anwc

 

Pokud by vás „Heartless“ zaujmulo natolik, že byste si ho chtěli pořídit. Můžete tak učinit na nějakém z koncertů MoS nebo napiště klukům samotným.

My own Story společně se Stay Subway vyráží již v březnu  na společné turné. Více zde!

První zastávka je již 7. března v pražském Futuru. Nenechte se ujít možnost, vidět kluky naživo.