MONO LOVE: „Kapela prošla zásadní změnou a chystá nové věci!“
6.12.2013
9.00
9.00

foto: Štěpán Kuczman, Alena Vavrdová

 

Pražská  parta MONO LOVE prošla za poslední půlrok změnami nejen personálními. Co se stalo a co chystají v nejbližších dnech a týdnech se dozvíte v našem rozhovoru!

 

Ahoj kluci, střetávám se s vámi po půl roce, kdy jste vypouštěli do světa singl FIRE IN YOUR HEART, a slibovali další věci – např. SEVENELEVEN, duet se zpěvačkou Beego, který venku doposud není. Co se stalo?

Romario: Kapela prošla personální obměnou. Opustili ji tři členové, takže jsme museli na celém projektu pracovat prakticky od začátku. Proto jsme se rozhodli nespěchat s vydáváním dalšího materiálu.

 

Říkáte, že nastala personální obměna členů v kapele, kdo tedy nahradil odešlé členy?

Dave: S Romariem jsme se dohodli, že nejlepší variantou bude „probuzení“ spolupráce s basákem eLTea, který s námi v roce 2005 natočil desku a odehrál několik nezapomenutelných koncertů pod hlavičkou Dirty Airlines. Rytmickou sekci zkompletoval Mr. Paul Wild, kterému jsem dlužil angažmá v kapele. Post bubeníka MONO LOVE dostal darem ke svým narozeninám v létě a díky bohu, že to přijal tak, jak to přijal!

 

Jak vnímáte změnu, rozumíte si?

Dave: Když jsem poprvé volal eLTea a zeptal se ho, jestli mi pomůže s kapelou, první co mi řekl bylo, že na ten hovor čekal pět let. Vyrazilo mi to dech, protože jsem o tom neměl ani tušení, ale zároveň mě to nakoplo a dnes vím, že všechny změny, které vedly k dnešní pohodě uvnitř Mono Love, měly svůj důvod.

 

Pokud jste tedy spokojeni, kdy se můžeme těšit na Seveneleven ☺?

Seveneleven je píseň o čekání na lásku pro celý život. Na takovou věc musí být člověk připraven, jinak nemá šanci poznat, že je tu. Nám zbývá jen doladit poslední okolnosti a pak může přijít ☺!

 

Chystáte pro své fanoušky CD nebo EP, na co se mohou těšit?

eLTea: Album určitě zatím nechystáme. Své písně chceme dát volně ke stažení na všechna dostupná místa.

Romario: Rádi bychom hlavně hráli koncerty, protože to je to, co nás baví nejvíc. Chceme přijít na to, co a jak funguje, a prožít pár večírků, než dojde na seriozní práci, kterou natáčení desky určitě je.

 

Pro naší schůzku jste si vybrali Cross Club, je vám něčím blízký? Znamená to, že vás tu čtenáři můžou brzo slyšet?

Paul Wild: Cross Club, zejména kavárna v prvním patře, je speciální místo. Myslím, že pro každého něčím jiným, a je docela možné, že pro někoho třeba vůbec.

Dave: Mají zde výbornou kávu, dobrý čaj, skvělé menu, ale hlavně je to místo jako žádné jiné!

Zkušebnu tu má, stejně jako my, asi sto dalších kapel a možná i proto je to tu tolik inspirativní.

 

Je tu téměř konec roku, shrňme tedy, co vás čeká ještě v roce 2013 a na co se můžeme těšit v roce 2014…

Romario: V pátek 6. prosince nás čeká první koncert v novém složení. Máme za sebou hodně práce, a proto se na to dost těšíme. Když vše půjde podle plánu, máme mimo hraní i nemalé překvapení.

Dave: Já osobně jsem zvědavý na reakce lidí bezprostředně po koncertu. Na začátek roku 2014 máme nachystáno několik lahůdek: nahrávaní, hraní všude možně i nemožně, točení klipu a několik jiných věcí, které bych teď nerad úplně prozrazoval.

 

Vzkaz čtenářům i-klik.cz:

„Mono Love is an Easy Love“

 

MONO LOVE vystoupí v Praze společně s VOODOOYOUDO & Lastofmykind v klubu Popocafépetle na Újezdě, již zítra, 6.prosince! Nenechte si tento koncert ujít!

 

Více informací: 

https://www.facebook.com/monolovemusic

https://www.facebook.com/events/662281217135997/